Dni Łukowa: Zobacz zdjęcia z uroczystej sesji

Zachęcamy do ponownego przeżywania Dni Łukowa 2022 - tym razem uwiecznionych na zdjęciach Urzędu Miasta. Tegorocznym wydarzeniem inaugurującym święto naszego miasta była uroczysta sesja, na której wręczono miejskie wyróżnienia.

Sesja zwołana została na piątek 27 maja, czyli przypadający tego dnia Dzień Samorządu Terytorialnego. W jej trakcie zostały przekazane symboliczne Klucze do Miasta, by zainaugurować Dni Łukowa; wręczono też tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łuków ks. prał. Mirosławowi Łubikowi.

Na sesji wręczono też historyczne, bo pierwsze Odznaki Honorowe za Zasługi dla Łukowa. Otrzymali je Longin Kowalczyk, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, Andrzej Zdrojewski i Grażyna Kulik. Sesję uświetnił występ skrzypaczki Natalii Pomyłujko.