Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2018   |   Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

   

25. Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe

25. Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio MajoweBurmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Region” zapraszają na: „25. Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków”. Impreza odbędzie się dnia 3 maja 2018 r. na ulicach miasta Łuków.

Czytaj więcej...

Sokolik 2018

Sokolik 2018Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa zapraszają na: "XVIII Łukowski Turniej Drużyn Podwórkowych w Piłce Nożnej pamięci Grzegorza Kowalewskiego" w ramach XXXVI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn" – "SOKOLIK 2018". Zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca na boisku ze sztuczną nawierzchnią „Orlik” lub boisku trawiastym. Zwycięzcy poszczególnych grup zmierzą się w Wielkim Finale ,,SOKOLIK 2018'' na głównej płycie stadionu przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach w dniu 7 czerwca 2018 roku.

Czytaj więcej...

VI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku odbył się pierwszy w tym roku koncert w ramach „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie wystąpili: Dyrektor Artystyczny Festiwalu Mateusz Rzewuski z Łukowa na organach oraz kwartet smyczkowy z Białegostoku „Kwartet Camerata”. Koncert obejrzało ok. 250 osób.

Czytaj więcej...

Jetro Cinema Summer 2018

Jetro Cinema Summer 2018W dniu 4 maja 2018 roku rusza trzecia edycja „JETRO CINEMA SUMMER 2018”. Burmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają wszystkich miłośników sztuki filmowej w każdy piątkowy wieczór od 4 maja do 31 sierpnia 2018 roku do Amfiteatru w Parku Miejskim w Łukowie na plenerowe projekcje filmowe. Start projekcji godz. 21:00. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Kolejny sukces Jedynki Łuków

Kolejny sukces Jedynki ŁukówW dniach 20-22.04.2018 roku w Ciechanowie odbył się bardzo silnie obsadzony XXIV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców ur. w 2007 r. i młodszych pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Dr hab. Janusza Czerwińskiego. Znakomicie zaprezentowali się w nim zawodnicy łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy na 24 występujące w nim zespoły wywalczyli IV miejsce.

Czytaj więcej...

Nie ważne ile posiadasz, ważne ile możesz dać innym...

Ta właśnie myśl towarzyszyła wszystkich uczestnikom, sportowcom, sędziom, organizatorom i widzom biorącym udział w "Crosslifting challenge vol1 Siłacze Pomagacze na rzecz Kuby". Zawody charytatywne odbyły się w ostatnią niedzielę w CrossFit Łuków i miały na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz Kuby Koryckiego podopiecznego Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Rywalizacja rozgrywała się w dwuboju olimpijskim (rwanie+podrzut), a wyniki uzyskane przez danego zawodnika były przeliczane na kwotę którą wpłacili sponsorzy (każdy 1kg = 20 gr). W zawodach na zaproszenie organizatorów i Dominiki Misterskiej-Zasowskiej wystąpili też zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów ŁKS "Orlęta Łuków".

Czytaj więcej...

Budowa drogi rowerowej nad Krzną

Budowa drogi rowerowej nad KrznąW dniu 24 kwietnia 2018 r. ogłoszony został przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi rowerowej nad Krzną wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 9 maja 2018 r., godzina: 11:00.

Czytaj więcej...

Wizyta Prezesa Rady Ministrów w Łukowie

Wizyta Prezesa Rady Ministrów w ŁukowieW dniu 22 kwietnia 2018 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwiedził Łuków. Spotkanie w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczęło się tuż po godzinie 17:00. Wizyta premiera zgromadziła około 1200 gości, wśród których znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP - Krzysztof Głuchowski, Senator RP - Stanisław Gogacz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Jarosław Stawiarski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Krzysztof Michałkiewicz, Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, Wicewojewoda Lubelski - Robert Gmitruczuk, Burmistrz Łukowa - Dariusz Szustek.

Czytaj więcej...

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w woj. mazowieckim oraz lubelskim

Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że jutro, tj. 22 kwietnia br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie mazowieckim oraz lubelskim.

Program prasowy:

Czytaj więcej...

Dofinansowanie na instalacje solarne i fotowoltaiczne

Dofinansowanie na instalacje solarne i fotowoltaiczne Miło nam poinformować, że złożony przez Miasto Łuków wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych na terenie Miasta Łuków" w ramach Działania 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, został wybrany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego do dofinansowania.

Czytaj więcej...