Dzisiaj jest: 9 Kwietnia 2020   |   Imieniny obchodzą: Maria, Marceli, Dymitr

Telefony Urzędu Miasta Łuków

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

MOPS czeka na informacje

MOPS czeka na informacjeMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie zachęca mieszkańców do kontaktowania się w sprawie aplikacji do ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2020, dofinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Do realizacji powyższego niezbędne jest oszacowanie społecznych potrzeb mieszkańców, które posłużą do przygotowania wniosku o dofinansowanie. Z jednostką można się kontaktować telefonicznie 25 798 03 32 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na informacje MOPS w Łukowie czeka do poniedziałku 20 kwietnia.

Czytaj więcej...

Ł'OK LIVE [ZAPOWIEDŹ] Bella Ciao 9 kwietnia 2020 g. 12:30

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza osoby spragnione muzycznych wrażeń na koncert prosto z sali widowiskowej ŁOK. Premiera klipu o godz. 12:30 w serwisie YouTube. Na początek przedstawiamy tylko zapowiedź w formie jednego utworu. Gwarantujemy dłuższe i ciekawe materiały, a także stuprocentową dobrą zabawę w domu.

Czytaj więcej...

Informacja dla seniorów

Czytaj więcej...

Uwaga: nowe zasady wypłaty świadczeń

Uwaga: nowe zasady wypłaty świadczeńW związku z obowiązującymi ograniczeniami i zakazami, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, a także m.in. zakaz zgromadzeń Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łuków informuje, że wypłaty świadczeń wychowawczych „500+” i z Funduszu Alimentacyjnego realizowanych przez Wydział w formie gotówkowej za miesiąc kwiecień będą realizowane przekazem pocztowym za pośrednictwem Poczty Polskiej. Powyższa zmiana oznacza, że pieniądze dostarczą Państwu listonosze. Pozostałe świadczenia, tj. świadczenia rodzinne wraz z dodatkami i świadczenia opiekuńcze będą wypłacane przez Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie Oddział Łuków ul. Międzyrzecka 62.

Czytaj więcej...

Informacja Centrum Informacyjnego Rządu - 5.04.2020 r .

Centrum Informacyjne Rządu informuje, iż w ostatnich dniach w przestrzeni medialnej i publicznej pojawiło się szereg niezweryfikowanych informacji na temat zapotrzebowania i dostępności indywidualnych środków ochronnych oraz testów na obecność koronawirusa. Poniżej jednostka przedstawia stan faktyczny, który jest zaprzeczeniem pojawiających się tzw. fake newsów.

Czytaj więcej...

ZUS: odroczenie płatności, lub rozłożenie na raty

Jeśli jesteś płatnikiem składek i masz trudności w terminowym opłaceniu składek w następstwie COVID-19? Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że możesz skorzystać z ulgi w ich opłacaniu. Możesz wnioskować o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie na raty należności z tytułu składek. Ulgi dotyczą składek na Twoje ubezpieczenia i zatrudnionych przez Ciebie osób. Nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa. Dotyczy to składek za okres od stycznia 2020 r.

Czytaj więcej...

ZUS: Świadczenie postojowe dla przedsiębiorców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o możliwości uzyskania świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jest to jednorazowe świadczenie w wysokości 2 080 zł albo 1 300 zł, które w sytuacji zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 ma zrekompensować utratę przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

ZUS: umowy cywilnoprawne i świadczenie postojowe

Jeśli zawarłeś umowę cywilnoprawną i umowa nie doszła do skutku lub nastąpiło ograniczenie jej realizacji w związku z przestojem w prowadzeniu działalności w następstwie COVID-19, wystąp do ZUS za pośrednictwem swojego zleceniodawcy albo zamawiającego o jednorazowe świadczenie finansowe, które zrekompensuje Ci utratę przychodów.

Czytaj więcej...

ZUS: zwolnienie z obowiązku opłacenia składek

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o możliwości zwolnienia z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek za marzec - maj 2020 r. Zainteresowane osoby mogą złożyć w tej sprawie wniosek o zwolnienie z opłacania składek za trzy miesiące - od 1 marca do 31 maja 2020 r.  Zwolnienie dotyczy składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych.

Czytaj więcej...

Tarcza Antykryzysowa - wsparcie ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o działaniach wdrożonych w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej adresowanych przedsiębiorcom dotkniętym społecznymi i ekonomicznymi skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Czytaj więcej...