Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019   |   Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

 

 

Amplus Łuków we Francji

Amplus Łuków we FrancjiZawodnicy Amplus Łuków, grupa trenera Henryka Pałuckiego w dniach 12 - 17.06.2019 r. byli gośćmi swoich francuskich przyjaciół w Voisins. Pierwszego dnia po przybyciu na miejsce chłopcy zapoznali się z goszczącymi rodzinami i wszyscy udali się na zasłużony po podróży odpoczynek.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

Uczniowie pięciu miejskich szkół podstawowych zakończyli rok szkolny. Ostatni raz świadectwa otrzymali gimnazjaliści. Dzieci i młodzież żegnali dyrektorzy placówek, przewodniczący Rady Rodziców, nauczyciele i przedstawiciele samorządu. Na wakacje udaje się ponad 3300 uczniów szkół podstawowych podległych Miastu.

Czytaj więcej...

IV Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

IV Miejski Konkurs Piosenki ObcojęzycznejW dniu 12 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie odbył się IV Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek wykonywanych w językach obcych oraz promowanie nauki tych języków. Organizatorem konkursu była Małgorzata Tomczak – nauczycielka języka angielskiego. W jury pracę podjęły Agnieszka Kicińska – przewodnicząca jury, Magdalena Dziurdziak – członek jury, Iwona Świć – członek jury i Dorota Górka – członek jury.

Czytaj więcej...

Stypendia artystyczne przyznane

Już po raz piąty łukowscy artyści zostali nagrodzeni przyznaniem stypendium artystycznego. W tym roku, stypendia były przyznawane w następujących dziedzinach: sztuki plastyczne, film, literatura, muzyka, śpiew, sztuki wizualne, w tym m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, taniec, teatr oraz organizacja przedsięwzięć kulturalnych na terenie miasta. Wnioski o przyznanie stypendium należało złożyć do 15 maja br. w Urzędzie Miasta Łuków.

Czytaj więcej...

Burmistrz zaprasza do „Trójki”

Burmistrz zaprasza do „Trójki”

Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski zaprasza na kolejne spotkanie z mieszkańcami. Tym razem odbędzie się ono 24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3. Obecni będą na nim również Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta. Mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań związanych z ich codziennymi problemami i funkcjonowaniem w mieście.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie zaprasza na spotkanie informacyjne pod nazwą „Fundusze Europejskie 2014-2020 dla firm na udział w targach i misjach handlowych". Inicjatywa adresowana jest dla przedsiębiorców, którzy planują m.in. przygotowanie firmy i jej oferty pod kątem eksportu oraz aktywnego poszukiwania partnerów biznesowych, a także wprowadzenia produktów na wybrane rynki zagraniczne.

Czytaj więcej...

Bibliotekarze powiatu łukowskiego w Lublinie

Bibliotekarze powiatu łukowskiego w LublinieMiejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie zorganizowała 12 czerwca bieżącego roku wyjazd szkoleniowy dla bibliotekarzy z bibliotek publicznych naszego powiatu do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Filii nr 40 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie - w bibliotece Na Poziomie. Filia usytuowana jest w dzielnicy Szerokie, została otwarta w 2018 roku na bazie budynku usługowego.

Czytaj więcej...

Trzeci koncert organowego festiwalu

Trzeci koncert organowego festiwaluOkoło 150 osób wysłuchało trzeciego koncertu w ramach „VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Przed mieszkańcami wystąpili szkocka sopranistka Carine Tinney oraz organista Martin Gregorius z Niemiec. Koncert zorganizowany został 16 czerwca w Parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie. Artyści otrzymali upominki od Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez kwiaciarnię „Łąki Pąki”.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa w Szachach Szybkich

W dniu 08.06.2019 r. w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Szybkich a w dniu 09.06.2019 odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Organizatorem turniejów był Lubelski Związek Szachowy we współpracy ze Stowarzyszeniem Szachistów Szachpol w Łukowie, przy wsparciu finansowym Województwa Lubelskiego. Honorowy patronat na mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski.

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska

Noc ŚwiętojańskaZ okazji święta przesilenia letniego Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na słowiańskie przywitanie lata „Noc Świętojańska". Impreza odbędzie się w sobotę 22 czerwca 2019 r. w Parku Miejskim w Łukowie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 18:00. W programie występy obrzędowych grup teatralnych, zespołów ludowych, warsztaty plecenia wianków oraz konkurs na najpiękniejszy z nich.


 

Czytaj więcej...