Dzisiaj jest: 18 Lutego 2020   |   Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

 

 


 

Zbadaj się i zyskaj spokój

Zbadaj się i zyskaj spokójLUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne, które odbędą się 3 marca 2020 r. w godzinach od 9.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Przemysłowa 22 w Łukowie. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o silnym wietrze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie dyżurny synoptyk Anna Woźniak  informuje o silnym wietrze (stopień zagrożenia 1) od godz. 13.00 dnia 18.02.2020 r. do godz. 20:00 dnia 18.02.2020 r. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się w rejonie burz i chmur konwekcyjnych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łuków

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łuków o wyłożeniu do wglądu uczestnikom postępowania projektu Uchwały Rady Miasta Łuków w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Łukowie u zbiegu ulic Nowogródek, Pana Tadeusza i Cegielnianej.

Czytaj więcej...

Żołnierze Wyklęci. Etos i prawda

Żołnierze Wyklęci. Etos i prawdaJak wyglądało niepodległościowe podziemie w powiecie łukowskim? To temat jednego z wystąpień w ramach organizowanej w niedzielę 1 marca konferencji popularno-naukowej pt. „Żołnierze Wyklęci. Etos i prawda”. Na wydarzenie przypadające w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszają burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, stowarzyszenie „Strzelcy Kaniowscy” oraz radny Gminy Łuków Jarosław Skrzyszewski.

Czytaj więcej...

KSW Łuków zwycięża w Skarżysku Kamiennej

KSW Łuków zwycięża w Skarżysku KamiennejDobrze rozpoczęli sezon startowy podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję kickboxingu KSW Łuków. Łukowianie zdobyli aż 6 złotych medali i zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w formule light contact w Otwartym Świętokrzyskim Turnieju Kickboxingu, który odbył się 15 lutego w Skarżysku-Kamiennej.

Czytaj więcej...

Kondolencje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Lecha Dębczaka Wieloletniego Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie.

Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Rada Miasta Łuków, Burmistrz Miasta
oraz pracownicy Urzędu Miasta Łuków

Walentynkowe kartki zamiast mandatów

Walentynkowe kartki zamiast mandatówCzerwone bądź czarne kartki w kształcie serca otrzymywali kierowcy zatrzymywani przez funkcjonariuszy policji podczas walentynkowej akcji zorganizowanej wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 2 w Łukowie. W dzień Świętego Walentego maluchy z miejskiej „Dwójki” wspólnie z pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przestrzegały kierowców przed łamaniem przepisów na drodze.

Czytaj więcej...

Ruszają prace nad Planem Zagospodarowania Przestrzennego

 Ruszają prace nad Planem Zagospodarowania PrzestrzennegoTrwają prace nad opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla południowo-wschodniej części miasta Łuków. Urząd Miasta zachęca zainteresowanych mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w procedurze uchwalania tego dokumentu.

Czytaj więcej...

Dzień Otwartych Drzwi

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę 15.02.2020 r., w godz. 10.00 - 13.00, w budynku przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie z okazji jubileuszu 100-lecia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Tadeuszem Adamskim w klubie Kamena

Spotkanie z Tadeuszem Adamskim w klubie KamenaWe wtorek 11 lutego w działającym przy Łukowskim Ośrodku Kultury klubie Kamena odbyło się spotkanie autorskie z Tadeuszem Adamskim - rzeźbiarzem i autorem książki „Historia rzeźby ludowej w gminie Adamów, czyli kiedy, gdzie, i jak powstał Łukowski Ośrodek Rzeźby Ludowej". Gość Zofii Kamoli zapoznał słuchaczy z rysem historycznym rzeźby regionalnej, prezentując także wystawę swoich prac rzeźbiarskich.

Czytaj więcej...