Dzisiaj jest: 2 Lipca 2020   |   Imieniny obchodzą: Jagoda, Urban, Otton

Oferta na realizację zadania publicznego

Ogłoszenie o złożeniu w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 1057 ze zm.) oferty na realizację zadania publicznego pt. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży zagrożonej podejmowaniem zachowań ryzykownych poprzez treningi i zawody sportowe i taniec”.

Czytaj więcej...

Burze z gradem - 2.07.2020 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje o możliwości występowania opadów deszczu z burzami na terenie całego województwa lubelskiego. Zagrożenie pierwszego stopnia obowiązywać będzie od godz. 13:00 dnia 2 lipca br. do godz. 23:00 dnia 2 lipca br. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%. 

Czytaj więcej...

Zawiadomienie

W związku z planowanym wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu na drodze powiatowej nr 1213L - ul. Ławeckiej w Łukowie w dniach 02.07.2020 r. i 06.07.2020 r. w godz. 7.00 - 14.00 Firma TRAKT Krzysztof Karabin ul. Sokołowska 161A/A3-026, 08-110 Siedlce zawiadamia że wycofała się z planowanej daty wykonania robót. W związku z powyższym organizacja ruchu na ulicy Ławeckiej we wspomnianym wyżej terminie nie ulegnie zmianie.

Posiłek w domu i szkole - dofinansowanie

Posiłek w domu i szkole - dofinansowanieMiło nam poinformować, że Miasto Łuków otrzymało dofinansowanie w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023, moduł 3, II edycja.

Czytaj więcej...

45 lat Ośrodka Sportu i Rekreacji

45 lat Ośrodka Sportu i RekreacjiW dniu 1 lipca 2020 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie świętował 45 lat istnienia. Przybyłych na uroczystość przywitał Marek Żurawski - dyrektor OSiR, który przybliżył historię kierowanej przez siebie placówki. Życzenia do dyrekcji i pracowników OSiR skierowali Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, Skarbnik Miasta Barbara Leszczyńska oraz Sekretarz Miasta Waldemar Siurek. Na zakończenie uczestnicy uroczystości odśpiewali gromkie "Sto lat".

Czytaj więcej...

"Jetro Cinema Summer" - lipiec 2020 r.

2 czerwca 2020 roku ruszyła piąta edycja „JETRO Cinema Summer”. Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków i firma JETRO Karol Walo zapraszają wszystkich miłośników sztuki filmowej do amfiteatru w parku miejskim w Łukowie na projekcje filmowe.

Czytaj więcej...

Fabryka Piosenki - plenerowy koncert w amfiteatrze

Fabryka Piosenki - plenerowy koncert w amfiteatrzeReprezentanci działającej przy Łukowskim Ośrodku Kultury Fabryki Piosenki zaprezentowali swoje umiejętności podczas plenerowego koncertu w parku miejskim w Łukowie w piątek 26 czerwca. Koncert był podsumowaniem całorocznych starań i nauki w Fabryce. Łącznie na scenie zaprezentowało się 22 wokalistów.

Czytaj więcej...

Wianki nad Krzną

Wianki nad KrznąW sobotę 27 czerwca 2020 roku w Parku Miejskim w Łukowie odbyła się impreza nawiązująca do staropolskich obyczajów związanych z obchodami Nocy Świętojańskiej i słowiańskiej Nocy Kupały. „Wianki nad Krzną” pomyślane zostały w taki sposób, aby w przystępny sposób, poprzez rozrywkę przybliżać widzom część historii, wiedzy oraz tradycji i obyczajów naszego regionu.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie - 29.06.2020 r.

Ogłoszenie o złożeniu w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1057 ze zm.) oferty na realizację zadania publicznego pt. „Realizacja projektu „Serce żyrafy” - warsztaty profilaktyczne dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom w szczególności chodzi o wpływ alkoholu i innych substancji psychoaktywnych na zachowania agresywne”.

Czytaj więcej...

Burze z gradem - 29.06.2020 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o możliwości występowania silnych opadów deszczu z burzami na terenie całego województwa lubelskiego. Zagrożenie drugiego stopnia obowiązywać będzie od godz. 12:00 dnia 29 czerwca br. do godz. 2:00 dnia 30 czerwca br. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 80%. 

Czytaj więcej...