Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2019   |   Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

 

Kartka bożonarodzeniowa

Kartka bożonarodzeniowaW dniu 4 grudnia 2019 roku jury w składzie: Grzegorz Skwarek oraz Sławomir Żyłka, rozstrzygnęło konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową. Nagrodzono 22 prace.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii szkoły podstawowe kl. I-III tytuł laureata zdobywa:
• Julia Zabłocka - Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie /opiekun artystyczny: pani Barbara Ponikowska
• Blanka Kowalczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie / opiekun artystyczny: pani Jolanta Kowalczyk
• Alicja Włodarczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łukowie / opiekun artystyczny: pani Jolanta Kowalczyk

Czytaj więcej...

Rozmowy o efektywności w biznesie

Rozmowy o efektywności w biznesie„Efektywni w biznesie” to motyw przewodni kolejnego Łukowskiego Forum Gospodarczego dla Regionu. Spotkanie przedsiębiorców i samorządowców odbędzie się w najbliższy piątek 6 grudnia. Będzie to już 19. edycja wydarzenia organizowanego m.in. przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Łukowskiej oraz Centrum Doradztwa Finansowego.

Czytaj więcej...

Komunikat na temat leków na cukrzycę

W związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia metforminy, substancji czynnej używanej do produkcji leków przeciwko cukrzycy, Ministerstwo Zdrowia informuje, że 4 grudnia Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski zorganizował spotkanie z udziałem:

• Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Grzegorza Cessaka;
• Głównego Inspektora Farmaceutycznego, Pawła Piotrowskiego;

Czytaj więcej...

Rozświetlenie choinki już 6 grudnia

Rozświetlenie choinki już 6 grudniaMiasto Łuków zaprasza na oficjalne zapalenie świątecznej choinki, która pojawiła się już na Placu Solidarności i Wolności. Wydarzenie adresowane dla dzieci oraz dorosłych mieszkańców Łukowa zaplanowano w Mikołajki - piątek 6 grudnia o godz. 16:45 w centrum miasta. Rozświetlenie drzewka poprzedzą animacje dla najmłodszych zorganizowane w ramach akcji „W świątecznej krainie”.

Czytaj więcej...

XVII sesja Rady Miasta Łuków

W dniu 18 grudnia 2019 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie odbędzie się XVII sesja Rady Miasta Łuków.

Porządek obrad:
1. Otwarcie.
2. Przyjęcie wniosków do przedstawionego porządku obrad XVII sesji Rady Miasta.
3. Przyjęcie protokołu z XVI sesji Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta Łuków zaprasza do składania wniosków o wpis na listę rzeczoznawców majątkowych w ramach postępowań administracyjnych prowadzonych przez Burmistrza Miasta Łuków w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego.

Czytaj więcej...

30 lat łukowskiej „Piątki”

30 lat łukowskiej „Piątki”Szkoła Podstawowa nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Łukowie kończy 30 lat. Z tej okazji 29 listopada zorganizowane zostały uroczystości związane z jubileuszem placówki. 30-lecie świętowali uczniowie i dyrekcja szkoły, a także nauczyciele, rodzice uczniów i zaproszeni goście.

Czytaj więcej...

Będzie ślisko

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie, dyżurny synoptyk Anna Woźniak informuje o oblodzeniu od godz. 18:00 dnia 02.12.2019 r. do godz. 09:00 dnia 03.12.2019 r. w województwie lubelskim. Prognozuje się zamarzanie lokalnie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Czytaj więcej...

Podziękowania za obywatelską postawę

Podziękowania za obywatelską postawę

Dwóch mieszkańców Łukowa zostało wyróżnionych za szlachetny gest niesienia pomocy kobiecie, która w ubiegłym tygodniu została napadnięta przez napastnika. W uroczystości, którą zorganizowano 2 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, mężczyźni usłyszeli słowa podziękowania za ich reakcję. Otrzymali też upominki od przedstawicieli policji i Miasta Łuków.

Czytaj więcej...

Nowe drzewa w mieście

Nowe drzewa w mieściePonad 150 drzew nasadzili w październiku pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Łukowie. Drzewka pojawiły się w ośmiu miejscach, m.in. w parku miejskim. Pracownicy ZDM w porozumieniu z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta zasadzili sadzonki lipy drobnolistnej, jabłoni ozdobnej rajskiej, robinii akacjowej i śliwy-wiśniowej.

Czytaj więcej...