Dzisiaj jest: 17 Sierpnia 2019   |   Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

 

Zmiana organizacji ruchu

Zmiana organizacji ruchuZakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie informuje, iż w związku z odpustem św. Rocha wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. 700-lecia od skrzyżowania z ul. Partyzantów, Sienkiewicza i Rogalińskiego do skrzyżowania z ul. Kiernickich. Zakaz ruchu kołowego na powyższej ulicy będzie obowiązywał w niedzielę 18 sierpnia w godzinach od 6:00 do 21:00.

Czytaj więcej...

Zalew Zimna Woda - wkrótce kolejne prace

Zalew Zimna Woda - wkrótce kolejne praceZalew Zimna Woda wkrótce ponownie zmieni się w plac budowy. W środę 14 sierpnia podpisana została umowa na realizację I i III części III etapu rewitalizacji obiektu. Dokumenty podpisali Zastępca Burmistrza Miasta Łuków Paweł Krasuski oraz Eugeniusz Walo, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego WA-PIS, które wykonywać będzie prace budowlane. 

Czytaj więcej...

Umowa projektowa podpisana

Umowa projektowa podpisanaPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zamierza wybudować nową ciepłownię, która ma uczynić zakład bardziej ekologicznym. Inwestycja ma przyczynić się do mniejszego zużycia węgla i tym samym do ograniczenia kosztów emisji CO2 do atmosfery.

Czytaj więcej...

Delegacja Miasta na Święcie Wojska Polskiego

Delegacja Miasta na Święcie Wojska Polskiego

Delegacja Miasta Łuków, przedstawiciele innych samorządów, a także partii politycznych, stowarzyszeń i organizacji uczestniczyli w oficjalnych obchodach Święta Wojska Polskiego na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie. Razem z nimi tłumnie 15 sierpnia świętowali mieszkańcy Łukowa oraz innych miejscowości.

Czytaj więcej...

15 sierpnia w Muzeum Oręża

15 sierpnia w Muzeum OrężaMuzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski zachęca do wspólnego spędzenia święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 15:00. W programie m.in. zwiedzanie muzeum, pieśni patriotyczne i wiersze oraz ognisko i poczęstunek.

Organizatorem spotkania oprócz muzeum jest też Izba Patriotyczno-Historyczno-Literacka im. por. pilot Janiny Lewandowskiej i Żołnierzy Wyklętych.

Szlifują formę przed Mistrzostwami Europy

Szlifują formę przed Mistrzostwami EuropyOd 8 sierpnia dwoje reprezentantów sekcji kickboxingu z Klubu Sportów Walki Łuków - Marta Pawlikowska i Bartosz Prusinowski - przebywa w Zakopanem na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu w formule full contact. Łukowianie szlifują formę w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich.

Czytaj więcej...

Prace archeologiczne podsumowane

Prace archeologiczne podsumowanePonad setka mieszkańców miasta wzięła udział w sympozjum popularno-naukowym podsumowującym prace archeologiczne, które przez ostatnie tygodnie odbywały się w podziemiach kościoła pobernardyńskiego w Łukowie. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się m.in., co odkryły prace prowadzone przez naukowców.

Czytaj więcej...

Piąty koncert organowy

Piąty koncert organowyKrakowskie Trio Stroikowe oraz łotewsko-brazylijski organista Christianio Rizzotto wystąpią podczas najbliższego koncertu w ramach „VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Wydarzenie zaplanowano w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Początek o godz. 19:00, wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Obwieszczenie

Obwieszczenie o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Łuków w rejonie ulic: Zimna Woda, Turystyczna, Nadrzeczna, Jana Pawła II, Ryszarda Stankiewicza, Jana Kilińskiego, Henryka Sienkiewicza, Stefana Żeromskiego. 

Czytaj więcej...

Dawny Łuków w fotografii

Dawny Łuków w fotografiiŁukowski społecznik Andrzej Zdrojewski zaprasza na pokaz multimedialny pt. „Stary Łuków w fotografii”. Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 17 sierpnia 2019 r. Fotografie z przeszłości będzie można obejrzeć w klubie osiedlowym na osiedlu Sienkiewicza, przy ul. Stasia i Nel 3. Początek pokazu zaplanowano na godz. 20:00.

Czytaj więcej...