Dzisiaj jest: 20 Marca 2019   |   Imieniny obchodzą: Aleksandra, Klaudia, Anatol

 

 

VI sesja Rady Miasta Łuków

W dniu 27 marca 2019 roku o godz. 11:00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie odbędzie się VI sesja Rady Miasta Łuków.

Porządek obrad:

1. Otwarcie.
2. Przyjęcie porządku obrad VI sesji Rady Miasta.
3. Przyjęcie protokołu z V sesji Rady Miasta.
4. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działań podejmowanych w okresie od V sesji Rady Miasta.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łuków

Działając na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 ze zm.) Burmistrz Miasta Łuków informuje, że w Urzędzie Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17 na tablicy ogłoszeń od dnia 19 marca 2019 r. na okres 21 dni zostanie wywieszony wykaz lokali mieszkalnych stanowiących własność Miasta Łuków, przeznaczonych do sprzedaży na rzecz najemców. Wykaz zostanie również zamieszczony na stronach internetowych Urzędu Miasta Łuków.

Burmistrz Miasta Łuków
/-/ Piotr Płudowski

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Łuków

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 1b ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późn. zm.), Burmistrz Miasta Łuków informuje, że na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17 oraz na stronach internetowych został umieszczony wykaz nieruchomości stanowiących własność Miasta Łuków położonych w Łukowie przy ulicy Świderskiej, w pobliżu i okolicach ulicy Świderskiej oraz pomiędzy ulicą Świderską a ulicą Radzyńską, przeznaczonych do oddania w dzierżawę na czas oznaczony do 3 lat.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny na Kartkę Wielkanocną

Konkurs plastyczny na Kartkę WielkanocnąŁukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na Kartkę Wielkanocną. Zadaniem uczestników jest przedstawienie autorskiej wizji plastycznej, obrazującej tradycje związane ze świętami wielkanocnymi. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas I-III, IV-VIII) i uczniów klas gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Otyliada 2019

Otyliada 2019W dniach 16-17 marca 2019 r. Burmistrz Miasta Łuków, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Region” oraz Stowarzyszenie Osiedlowe „Podlas” w Myszkowie zorganizowali VI Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki „Otyliada 2019”. Łuków po raz czwarty włączył się w organizację „Otyliady”.

Czytaj więcej...

Umowa z "Orlętami" podpisana

Umowa z W dniu 15 marca 2019 r. w siedzibie ŁKS "Orlęta Łuków" Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski i Kurator "Orląt" Paweł Sych podpisali umowę na realizację zadania pn. Szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce nożnej, obejmujące min. 5 grup szkoleniowych w różnych kategoriach wiekowych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce, w zapasach, w boksie, piłce siatkowej, zgłoszonych w okręgowych związkach sportowych.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o silnym wietrze

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB O, w Krakowie dyżurny synoptyk Michał Jaworski informuje o silnym wietrze (stopień zagrożenia 1) od godz. 01:00 dnia 16.03.2019 r. do godz. 13:00 dnia 16.03.2019 r., w Województwie Lubelskim. Przewiduje się wystąpienie silnego, zachodniego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 30 km/h, w porywach miejscami do około 80 km/h.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie

Działając na podstawie art. 15 ust. 2j ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2018 r. poz. 450 ze zm.) oraz z rozdz. IV pkt 20 Ogłoszenia Burmistrza Miasta Łuków z dnia 23 stycznia 2019 r. o otwartym konkursie ofert na realizację zadań miasta o charakterze pożytku publicznego w 2019 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w wyniku przeprowadzonym konkursu w dniu 18 lutego 2019 roku w części I. 7 został wybrany następujący oferent:

Czytaj więcej...

Spotkanie w Kamenie z Piotrem Wróblem

Spotkanie w Kamenie z Piotrem WróblemWe wtorek 12 marca 2019 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się kolejne spotkanie w Klubie Kamena.Tym razem gościł Piotr Wróbel, który zdobył tytuł Najlepszego Wolontariusza Łukowa. Przedstawił on licznie przybyłej publiczności swoje doświadczenia i osiągnięcia z zakresu bezinteresownie niesionej pomocy potrzebującym.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Polski Kadetów

Mistrzostwa Polski KadetówW dniach 8-10 marca 2019 roku na obiektach Centrum Sportu w Gminie Lesznowola (powiat Piaseczno) pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w kick light (walka ciągła z dozwolonymi kopnięciami w udo). O medale walczyło 278 zawodników z 64 klubów z całej Polski. W turnieju wystartowało 2 zawodników łukowskiej sekcji kickboxingu KSW Łuków.

Czytaj więcej...