Dzisiaj jest: 19 Listopada 2018   |   Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

Ułatwienia w prowadzeniu biznesu

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wprowadziły szereg ułatwień dla przedsiębiorców w prowadzeniu biznesu m.in. Konstytucję Biznesu. Konstytucja Biznesu to gruntowna reforma prawa gospodarczego, której celem jest poprawa środowiska prawno-instytucjonalnego, w którym działają polscy przedsiębiorcy. To pakiet 5 ustaw, które w sposób systemowy, jasno i zwięźle określają fundamenty ustroju gospodarczego Polski w duchu wolności gospodarczej. Jest dla firm „kartą praw podstawowych”, która obejmuje podstawowe zasady prowadzenia biznesu i przysługujące przedsiębiorcom gwarancje. Większość zmian zawartych w Konstytucji Biznesu weszła w życie 30 kwietnia 2018 roku.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach

Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w SzachachW dniu 08.11.2018 roku w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach organizowane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Łukowa oraz Wójt Gminy Łuków. Była to zarazem jedna z najważniejszych imprez Szachowych w kategorii szkół w powiecie łukowskim.

Czytaj więcej...

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania NiepodległościW dniu 11 listopada 2018 r. w Łukowie miały miejsce obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie pod przewodnictwem kanclerza księdza Jana Babika. W dalszej części odbył się przemarsz pod tablicę upamiętniającą Polską Organizację Wojskową.

Czytaj więcej...

Koncert „Cześć i chwała bohaterom”

Koncert „Cześć i chwała bohaterom”W dniu 9 listopada 2018 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie odbył się koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości „Cześć i chwała bohaterom”.

 

Czytaj więcej...

Wyłożenie do publicznego wglądu

Zgodnie z Obwieszczeniem Burmistrza Miasta Łuków z dnia 06.11.2018 r. wykłada się do publicznego wglądu projekt zmiany w części tekstowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie pomiędzy granicami administracyjnymi miasta od strony południowo-wschodniej, ul. Świderską, ul. 700-lecia, ul. Partyzantów i ul. Cieszkowizna.

Czytaj więcej...

Wyłożenie do publicznego wglądu

Zgodnie z Obwieszczeniem Burmistrza Miasta Łuków z dnia 06.11.2018 r. wykłada się do publicznego wglądu projekt zmiany w części tekstowej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie pomiędzy granicami administracyjnymi miasta od strony północno-wschodniej a terenem PKP.

Czytaj więcej...

Obwieszczenie

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul. Wójtostwo.

Czytaj więcej...

Obwieszczenie

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łuków dla terenu położonego w Łukowie przy ul. Wiatraki.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki dla niepodległej

Przedszkolaki dla niepodległejW dniu 8 listopada 2018 r. Przedszkole Integracyjne nr 1 w Łukowie przygotowało występ z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość ta odbyła się w parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Czytaj więcej...

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

100. Rocznica Odzyskania NiepodległościBurmistrz Łukowa, Rada Miasta Łuków, Rada i Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada i Wójt Gminy Łuków zapraszają na uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Łukowie. Uroczystości patriotyczne rozpoczną się w dniu 11 listopada 2018 roku o godz. 9.00 Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. W dalszej części uroczystości odbędzie się przemarsz pod tablicę upamiętniającą Polską Organizację Wojskową.

Czytaj więcej...