Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017   |   Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

Mieszkania Plus w Łukowie

Mieszkania Plus w ŁukowieKolejnych siedem samorządów z województwa lubelskiego chce u siebie mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Porozumienia w tej sprawie podpisano w dniu 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji „Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka i MIB.

Czytaj więcej...

Ewa Chotomska w Przedszkolu nr 7

Ewa Chotomska w Przedszkolu nr 7W dniu 5 grudnia 2017 r. do Przedszkola Miejskiego Nr 7 „Szczęśliwa Siódemka” przyjechał wyjątkowy gość - Pani Ewa Chotomska. Autorka książek dla dzieci oraz bohaterka i scenarzystka słynnych programów telewizyjnych: "Tik - Tak", "Jedyneczka", "Budzik". Spotkanie z legendarną Ciotką Klotką było prawdziwą atrakcją dla przedszkolaków.

Czytaj więcej...

XLVI Sesja Rady Miasta Łuków

W dniu 15 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie odbędzie się XLVI Sesja Rady Miasta Łuków.

Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie.
2. Uchwalenie porządku obrad XLVI sesji Rady Miasta.
3. Przyjęcie protokołu z XLV sesji Rady Miasta.
4. Sprawozdanie Burmistrza Miasta z działań podejmowanych w okresie od XLV sesji Rady Miasta.

Czytaj więcej...

List Burmistrza Łukowa do Mieszkańców

List Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców 2017

Zostań wolontariuszem WOŚP

Zostań wolontariuszem WOŚPŁukowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Nasz Region” informuje, iż prowadzi zapisy Wolontariuszy 26. Finału WOŚP. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się dnia 14 stycznia 2018 r. Wszystkie chętne osoby prosimy o zabranie ze sobą swojego zdjęcia i zgłoszenie się do biura OSiR przy ul. Browarnej 63.

 

Czytaj więcej...

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2017”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łukowie po raz kolejny włączył się w ogólnopolską akcję charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2017”. Sztab Akcji zarejestrowany w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łukowie posiada numer 151.

Czytaj więcej...

VII Halowe Mistrzostwa Polski

VII Halowe Mistrzostwa PolskiW dniach 1-3 grudnia 2017 r. w Babicach Starych koło Warszawy odbyły się VII Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Turniej był rozgrywany w ośrodku sportowym Kampinosport na trzech krytych kortach o nawierzchni sztuczna trawa. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: open, 45+, 55+ oraz VIP. W Kategorii 55+ bezapelacyjnie najlepszy okazał się radny Rady Miasta Łuków Artur Gałach.

Czytaj więcej...

III posiedzenie Łukowskiej Rady Seniorów

W dniu 12 grudnia 2017 roku o godz. 16 00 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie odbędzie się III posiedzenie Łukowskiej Rady Seniorów.

                                                                Przewodniczący Łukowskiej Rady Seniorów
                                                           /-/ Stefan Izdebski

Konkurs ekologiczny

Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja informacyjna koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna pt: „Liga Elektrorecyklingu”. To aplikacja która ma nas uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa.

Czytaj więcej...

Daj sobie szansę mamo

Niepubliczny Żłobek „Wesoła Nutka” w Łukowie ul. F. Wilczyńskiego 21 w związku z realizacją projektu pt. „Daj sobie szansę mamo” - opieka żłobkowa dzieci do lat 3 drogą do rozwoju zawodowego rodziców i opiekunów - współfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór do udziału w projekcie rodziców i opiekunów dzieci w wieku do lat 3 z powiatu łukowskiego.

Czytaj więcej...