Kolejne medale ciężarowców

11 i 12 marca w Piotrowicach niedaleko Lublina odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów o Puchar Starosty Lubelskiego, połączone z Memoriałem Wacława Czuraka, Mistrzostwami Województwa Juniorów i II Rundą Eco Harpoon Recycling - Lubelską Ligą Juniorów. W zawodach wzięło udział 10 ciężarowców z klubu Olimpijczyk Łuków.

Jak informuje Klub, zawodnicy z Łukowa wywalczyli 6 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Złoto w kategorii wagowej 45 kg wywalczyła Oliwia Markiewicz (40 kg w rwaniu, 51 kg w podrzucie, 91 kg w dwuboju), a w kategorii 49 kg najlepsza okazała się Julia Linkiewicz z wynikiem 129 kg w dwuboju (57 kg rwanie, 72 kg podrzut).

Pozostali złoci medaliści to Błażej Borkowski w kategorii 61 kg (195 kg w dwuboju), Piotr Zachoszcz w kategorii 73 kg (195 kg w dwuboju), Kacper Nowosielski w kategorii 81 kg (190 kg w dwuboju) oraz Rafał Łobejko w kategorii wagowej 102 kg (134 kg w dwuboju).

W zawodach srebrny medal w kategorii 55 kg  zdobyła Patrycja Domańska z wynikiem 91 kg w dwuboju. Na najniższych stopniach podium stanęli natomiast Paweł Młynarczyk w kat. 55 kg (85 kg w dwuboju), Krystian Śledź w kat. 61 kg (127 kg w dwuboju) oraz Krzysztof Majek w kat. 89 kg (211 kg w dwuboju).

Dodatkowo Julia Linkiewicz została najlepszą juniorką młodszą bez podziału na kategorie wagowe, a Błażej Borkowski zajął w tej klasyfikacji drugie miejsce. Trzecia była natomiast Oliwia Markiewicz. Wyniki osiągnięte przez łukowskich sztangistów pozwoliły im na liderowanie w wojewódzkiej lidze juniorów w podnoszeniu ciężarów.