Łukowskie Lato z Muzami - Łuków - Oficjalny Serwis Internetowy Miasta
Dzisiaj jest: 17 Sierpnia 2018   |   Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

Łukowskie Lato z Muzami

Łukowskie Lato z MuzamiBurmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na kolejny weekend „Łukowskiego Lata z Muzami" w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie. W piątek 18 sierpnia 2017 roku o godz. 21.00 będzie miała miejsce projekcja filmu „Karbala” w ramach „Jetro Cinema Summer 2017". Ten polski dramat wojenny z 2015 roku w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza przedstawia prawdziwe wydarzenia z szyickiej rebelii w Iraku w 2004 roku. To były cztery dni piekła…

Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.

Natomiast w niedzielę 20 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy na drugą już edycję przeglądu muzycznego „Hip-Hop w służbie Ewangelii". Będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak: Olsenn z Adamowa, Igor z Warszawy, Wieczny z Radomia oraz łukowskiego zespołu „Stworzeni Do Walki". Gwiazdą wieczoru będzie „Full Power Spirit" z Białej Podlaskiej. W programie oprócz występów raperów zaplanowano również pokazy malowania graffiti oraz świadectwa.