Dzisiaj jest: 19 Września 2018   |   Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2017Z przyjemnością informujemy Państwa, że Miasto Łuków zostało laureatem "Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2017" za "zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Miasta oraz za zrównoważony rozwój gospodarczy". Nagroda jest docenieniem dotychczasowych osiągnięć i prac związanych z tworzeniem i prowadzeniem inwestycji, przekładających się na inteligentny, a zarazem zrównoważony i odpowiedzialny rozwój.

Inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem medialnym wyróżnienia jest sekcja "Rzecz o Innowacjach". Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej. Głównym partnerem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Gazeta Prawna” oraz „Rzecz o Innowacjach”.

„Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju” to ogólnopolskie wyróżnienie doceniające najbardziej innowacyjne projekty realizowane w ramach programów unijnych i krajowych przez polskie placówki naukowe, instytucje i firmy zajmujące się działalnością badawczo-rozwojową. Drugą grupą podmiotów są samorządy, podległe im spółki oraz prywatne i państwowe firmy, które przez swoje nowatorskie inwestycje i rozwiązania, przykładają się do zrównoważonego rozwoju Polski. W skład kapituły wchodzą: dr hab. Aleksandra Kuzior, prof. nzw. w Pol. Śl. – prezes zarządu Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych Politechniki Śląskiej; prof. dr hab. Andrzej Kiepas - Dyrektor Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego; dr hab. Izabela Jonek-Kowalska, prof. nzw. w Pol. Śl. - Prodziekan ds. Nauki Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej; dr hab. Agata Chudzicka-Czupała, prof. Uniwersytetu SWPS; dr inż. Janusz Karwot – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rybniku.

Nagrody laureatom zostaną wręczone podczas Forum Inteligentnego Rozwoju (w czasie specjalnej gali z udziałem ogólnopolskich mediów), które odbędzie się w G2Arena w Jasionce k. Rzeszowa.