Dzisiaj jest: 23 Lutego 2019   |   Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


 

 

Narodowe Czytanie 2017

Narodowe Czytanie 2017Burmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek, Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie i Muzeum Regionalne w Łukowie zapraszają do wzięcia udziału w ogłoszonej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie 2017" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku, w wyniku głosowania, w całej Polsce będą czytane fragmenty "Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W sobotę, 2 września br. od godz. 11.00 zapraszamy wszystkich na Plac Solidarności i Wolności.

W przypadku deszczowej pogody impreza zostanie przeniesiona do sali konferencyjnej im. Jana Pawła II przy ul. Józefa Piłsudskiego 17 w Łukowie.

Zachęcamy do przyniesienia własnych egzemplarzy "Wesela” w celu uzyskania okolicznościowej pieczęci.

Serdecznie zapraszamy!