Dzisiaj jest: 24 Września 2018   |   Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

Międzynarodowy Festiwal FolkloruBardzo pracowicie i atrakcyjnie przebiegały wakacje Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy". W dniach 17-28 lipca br. 108 członków zespołu reprezentujących wszystkie grupy przebywało na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru, który odbywał się w bułgarskich kurortach wypoczynkowych Nesebar i Słoneczny Brzeg nad brzegiem Morza Czarnego. "Łukowiacy” wraz z innymi zespołami z różnych krajów świata występowali na scenie antycznego amfiteatru w Nesebarze.

Kolejnym wydarzeniem artystycznym "Łukowiaków" był udział w dniach 10-13 sierpnia br. w 51. Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Zespół występował jako jedyny gość spoza ziem górskich. "Łukowiacy" licznie zgromadzonej publiczności w domu ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej zaprezentowali rodzimy folklor podlaski oraz tańce i piosenki przedwojennej Warszawy.

Koncert zespołu był transmitowany na żywo w telewizji Podhale. Udział Łukowiaków w festiwalu zorganizował zespół "Zawaternik" z Leśnicy gm. Bukowina Tatrzańska, który był również przewodnikiem podczas pieszej wycieczki po szlakach tatrzańskich.

Góralski zespół "Zawaternik" przyjął zaproszenie do ponownego odwiedzenia Łukowa w maju przyszłego roku.

Źródło: ZPiT ZŁ "Łukowiacy"