Dzisiaj jest: 24 Września 2018   |   Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Narodowe Czytanie w Łukowie

Narodowe Czytanie w ŁukowieW sobotę 2 września 2017 r. trwała w całej Polsce przebiegająca pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej akcja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzorem lat ubiegłych włączyła się do akcji ogólnopolskiej. Do współorganizacji zaproszono Muzeum Regionalne w Łukowie.

Na Placu Solidarności i Wolności przy weselnym stole udekorowanym w konwencji epoki w role bohaterów dramatu wcielili się m.in.: Burmistrz Miasta – Pan Dariusz Szustek, zastępca Burmistrza - Pan Marcin Mateńko, Starosta Łukowski – Pan Janusz Kozioł, poseł na Sejm RP – Pan Krzysztof Głuchowski, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Krzysztof Jodełko, radne Miasta Łuków: Pani Agnieszka Pawlik i Pani Maria Pszczółkowska, Sekretarz Miasta - Pan Ryszard Szczygieł, Sekretarz Powiatu - Pan Jerzy Siwiec, komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Pan Tomasz Majewski, podinspektor Komendy Powiatowej Policji - Pan Andrzej Dudzik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie - Pan Tadeusz Federczyk, dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury - Pan Grzegorz Skwarek, czytelnicy, bibliotekarze.

W odczytaniu wybranych fragmentów „Wesela” z podziałem na role uczestniczyły 24 osoby.

Narodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w ŁukowieNarodowe Czytanie w Łukowie

Źródło: Tekst i foto MBP