Dzisiaj jest: 20 Września 2018   |   Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę 10 września 2017 roku odbył się szósty i ostatni koncert w ramach „V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpili artyści z Wilna: sopranistka Asta Krikščiūnaitė oraz organistka Renata Marcinkutė Lesieur.

Patronat honorowy nad „V Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" objął Prezydent RP Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: JE Ks. Bp Kazimierz Gurda Ordynariusz Siedlecki, Wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury Elżbieta Kruk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Łukowski Janusz Kozioł.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski, a organizatorami: Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury.

Sponsorzy Festiwalu: Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus, Zakłady Azotowe Puławy S.A., PPH Iwonex Drukarnia oraz Kwiaciarnia „Azalia".

Koncert obejrzało ok. 200 osób. Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez Kwiaciarnię „Azalia".

Mateusz Rzewuski - dyrektor artystyczny tego Festiwalu otrzymał kwiaty od wdzięcznej łukowskiej publiczności za to, że mogą obcować z taką kulturą. Łuków może być dumny z organizacji takiej imprezy w naszym mieście. Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek zaprosił na 6. edycję Festiwalu. Także teraz już zapraszamy na pierwszy koncert „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie” w kwietniu 2018.

V Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i KameralnejV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Źródło: Łukowski Ośrodek Kultury