Dzisiaj jest: 19 Września 2018   |   Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Dwójka na biegach w Warszawie

Dwójka na biegach w WarszawieJuż coroczną tradycją stało się, że w pierwszą niedzielę października uczniowie i absolwenci z Dwójki biorą udział w Międzynarodowych Biegach Ulicznych Biegnij Warszawo - Maszeruję Kibicuję dzielnie reprezentując Miasto Łuków. Nie inaczej było i w tym roku. W wyjeździe zorganizowanym przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Mariusza Kiełczewskiego wzięło udział prawie 40 biegaczy i piechurów. Ci pierwsi mieli do pokonania 10 kilometrów natomiast dla maszerujących przygotowano 5 kilometrową trasę.

Pogoda w tym roku sprzyjała biciu rekordów życiowych ale dla większości łukowian liczył się przede wszystkim udział w tak wspaniałej masowej imprezie. Bardzo mile i aktywnie spędzony dzień w gronie 10 000 biegaczy i 5 000 maszerujących nie był zmarnowanym czasem.

Najszybciej wśród absolwentów trasę 10 kilometrów pokonali Karol Pasternak i Julia Kiełczewska a wśród obecnych uczniów SP 2 Dominik Grudzień i Kamila Grzelak.

Przysłowiową "wisienką na torcie" tegorocznego wyjazdu było wspólne zdjęcie z Panem Bogusławem Mamińskim – pomysłodawcą zawodów Biegnij Warszawo a w przeszłości wyśmienitym lekkoatletą i biegaczem reprezentantem Polski podczas Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich, Panem Jackiem Wszołą Medalistą Igrzysk Olimpijskich, rekordzistą świata i europy w skoku wzwyż oraz Jerzym Górskim mistrzem świata w podwójnym triathlonie.

Wyjazd wsparł Burmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek.

Źródło: Mariusz Kiełczewski