Dzisiaj jest: 24 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Paczka dla Kombatanta 2017

Paczka dla Kombatanta 2017W dniu 18 listopada 2017 roku w Sali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbędzie się V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej "Paczka dla Kombatanta". Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Organizatorem zawodów jest Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie "Przyjazne Klimeckiego". Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek i Starosta Łukowski Pan Janusz Kozioł.

 

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem "Paczka dla Kombatanta" obędzie się już po raz piąty. Impreza o charakterze patriotyczno-sportowym na stałe zagościła w kalendarzu łukowskich wydarzeń sportowych, a sami organizatorzy nie wyobrażają sobie przygotowań do okresu świątecznego bez wspólnej zbiórki darów na rzecz Kombatantów i Rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie. Zawody organizowane przez Pana Bartłomieja Bryka i Stowarzyszenie "Przyjazne Klimeckiego" wpisują się w ramy dwóch akcji charytatywnych tj. "Polacy Rodakom" organizowanej przez Senatora RP Pana Stanisława Gogacza oraz akcji "Rodacy – Bohaterom" koordynowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen.

Turniej i zbiórka wpisowego wiąże się z różnorodnymi zadaniami organizowanymi dla byłych żołnierzy Polski Podziemnej (Armii Krajowej, WiN-u, Narodowych Sił Zbrojnych). Poprzez realizację projektów oddajemy hołd naszym bohaterom i zachęcamy innych Polaków do wspólnych działań przywracających pamięć o polskich weteranach, zwłaszcza Kresowych żołnierzach.

Zawody co roku cieszą ogromnym zainteresowaniem ze strony patriotów i fanów piłki nożnej z całego województwa. Z tego powodu organizatorzy zachęcają do zgłoszenia swojej drużyny odpowiednio wcześniej. Liczba miejsc ze względów organizacyjnych jest ograniczona, a doświadczenie pokazuje, że co roku świąteczna inicjatywa cieszy się coraz większą ilością wnoszonych zgłoszeń. Organizatorzy gwarantują przyjazną i sportową atmosferę, a także satysfakcję z pomocy innym. Ponadto każdy uczestnik bezpłatnie otrzyma ciepły posiłek i góralską herbatę. Zapisy trwają do 12 listopada 2017 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zgłoszenia do turnieju:
Bartłomiej Bryk
tel. 511 045 076