Dzisiaj jest: 23 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

IV Międzynarodowy Festiwal Szachowy

IV Międzynarodowy Festiwal SzachowyW ramach trwającego IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej, nad którym patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków oraz Rada Gminy Łuków, odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych. Zorganizowane przez Stowarzyszenie Szachistów Szachpol w Łukowie oraz Lubelski Związek Szachowy.

Patronat medialny nad Festiwalem objęli: Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, portale podlasie24.pl, Lukow24.pl, infolukow.pl, Wspólnota Łukowska, Telewizja Master, Telewizja Magnes.

Festiwal organizowany jest przy współpracy Powiatu Łukowskiego, Miasta Łuków, MSZ w Łukowie, BS w Trzebieszowie, Łukplast Sp.J., Giga Karol Skupień, PSW Inwestycje Sp. z o.o. , Telekom System Sp. z o.o.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci SSZ. Szachpol Łuków, którzy ponownie zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów . Łukowscy zawodnicy zdobyli w Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów łącznie 10 medali : 1 złoty, 5 srebrnych, 4 brązowe co ostatecznie pozwoliło zająć 3. miejsce w klasyfikacji klubowej. Złoty medal zdobył Szymon Suska w kategorii do lat 7. Srebrne medale zdobyli: Kacper Ignaciuk kat. do lat 7,Filip Sienkiewicz kat. do lat 11, Wojciech Cichosz kat. do lat 13, Julia Piwowarczyk kat. do lat 18,Grzegorz Olichwirowicz kat. do lat 18. Brązowe medale zdobyli: Jakub Ignaciuk kat. do lat 7,Julia Ignaciuk kat. do lat 7,Piotr Piwowarczyk kat. do lat 13, Wojciech Golba kat. do lat 15

Dyrektorem turnieju był dr Bronisław Samujło.

Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

Wyniki indywidualne

GRUPA Chłopcy do lat 7
1. Szymon Suska SSz Szachpol Łuków
2. Kacper Ignaciuk SSz Szachpol Łuków
3. Jakub Ignaciuk SSz Szachpol Łuków

GRUPA Dziewczęta do lat 7
1. Joanna Wedziuk MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski
2. Agnieszka Pietruszka LUKS Lubartów
3. Julia Ignaciuk SSz Szachpol Łuków

GRUPA Chłopcy do lat 9
1. Andrzej Pietkiewicz Biała Podlaska
2. Wiktor Opolski LUKS Lubartów
3. Eryk Trabka LUKS Lubartów G

RUPA Dziewczęta do lat 9
1. Aleksandra Szczerba LUKS Lubartów
2. Nikola Adamowicz Przychody
3. Karolina Tymoszuk MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

GRUPA Chłopcy do lat 11
1. Jerzy Rzeńca LKSz Lublin
2. Filip Sienkiewicz SSz Szachpol Łuków
3. Karol Petruczenko MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

GRUPA Dziewczęta do lat 11
1. Aleksandra Marciniuk MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski
2. Hanna Nurzyńska MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski
3. Emilia Kozłowska LUKS Tempo Ożarów

GRUPA Chłopcy do lat 13
1. Wiktor Kukawski MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski
2. Wojciech Cichosz SSz Szachpol Łuków
3. Piotr Piwowarczyk SSz Szachpol Łuków

GRUPA Dziewczęta do lat 13
1. Patrycja Majczyna MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

GRUPA Chłopcy do lat 15
1. Mateusz Bojczewski LKSz Lublin
2. Dominik Seredyn LUKS Tempo Ożarów
3. Wojciech Golba SSz Szachpol Łuków

GRUPA Dziewczęta do lat 15
1. Daria Sawa LUKS Fajsławice
2. Agata Michaluk LUKS Lubartów
3. Lilianna Czołpińska MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

GRUPA Chłopcy do lat 18
1. Rafał Bojczewski LKSz Lublin
2. Grzegorz Olichwirowicz SSz Szachpol Łuków

GRUPA Dziewczęta do lat 18
1. Agnieszka Samujło KSz DRAKON Lublin
2. Julia Piwowarczyk SSz Szachpol Łuków

KLASYFIKACJA MEDALOWA KLUBÓW
1. MUKS Międzyrzec Podlaski -7 medali: 4 złote,1 srebrny,
2 brązowe 2. LKSz Lublin - 3 medale: 3 złote
3. SSz. Szachpol Łuków - 10 medali: 1 złoty, 5 srebrnych, 4 brązowe
4-5. KSz. Drakon Lublin - 1 medal: 1 złoty
4-5. LUKS Fajsławice - 1 medal: 1 złoty
6. LUKS Tempo Ożarów - 2 medale: 1 srebrny, 1 brązowy

IV Międzynarodowy Festiwal SzachowyKolejnym turniejem w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej były IV Letnie Mistrzostwa Szkół Miasta Łuków w Szachach, które zgromadziły 35 szachistów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

Wyniki:

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

Szkoły podstawowe:
1. Piwowarczyk Piotr SP nr 4 w Łukowie
2. Wawer Mateusz SP nr 5 w Łukowie
3. Suska Szymon SP nr 2 w Łukowie

Gimnazja:
1. Golba Wojciech Gimnazjum Nr 2 w Łukowie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Goławski Mariusz I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
2. Piwowarczyk Julia I LO im. T. Kościuszki w Łukowie
3. Stępnicki Jakub I LO im. T. Kościuszki w Łukowie

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

szkoły podstawowe:
1. SP nr 4
2. SP nr 5
3. SP nr 2

szkoły gimnazjalne
1. Gimnazjum Nr 2 w Łukowie

szkoły ponadgimnazjalne
1. I LO drużyna I
2. I LO drużyna II
3. ZS nr 1 drużyna I

Info: SSz Szachpol Łuków