Dzisiaj jest: 24 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Igrzyskach młodzieży szkolnej

Igrzyskach młodzieży szkolnejŚrodowe popołudnie 15 listopada br. dla starszej młodzieży z łukowskich podstawówek upłynęło pod znakiem rywalizacji pływackiej na basenie „Delfinem” w Łukowie. Ponad 60 uczniów klas VII podstawowych oraz II i III gimnazjalnych ścigało się w sztafetach oraz indywidualnie aby wywalczyć prawo startu w finale rejonu Bialskiego który odbędzie się w najbliższy wtorek 21 listopada w Radzyniu Podlaskim.

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Sztafety 6 x 25 m. dziewcząt
1 m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 4 Łuków

Sztafety 6 x 25 m. chłopców
1 m-ce Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków Indywidualnie:

50 m stylem grzbietowym chłopców
1 m-ce Suchodolski Szymon Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Łazuga Krzysztof Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Stankiewicz Artur Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków (Awans)

50 m stylem dowolnym dziewcząt:
1 m-ce Kwaśny Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)
2 m-ce Rychta Małgorzata Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)

50 m stylem dowolnym chłopców
1 m-ce Siuj Maciej Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Wysocki Mateusz Szkoła Podstawowa nr 3 Łuków (Awans)
3 m-ce Ochnik Jakub Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)
4 m-ce Kucharski Bartłomiej Szkoła Podstawowa nr 1 Łuków

50 m stylem klasycznym dziewcząt
1 m-ce Mościcka Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 4 Łuków (Awans)
2 m-ce Gula Wiktoria Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Sosnowski Magda Szkoła Podstawowa nr 4 Łukow (Awans)

50 m stylem klasycznym chłopców
1 m-ce Zdunek Filip Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
2 m-ce Kopeć Rafał Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)
3 m-ce Cichosz Piotr Szkoła Podstawowa nr 5 Łuków (Awans)

50 m stylem motylkowym chłopców
1 m-ce Niemiałtowski Krzysztof Szkoła Podstawowa nr 2 Łuków (Awans)

Opiekunem drużyny dziewcząt i chłopców z SP nr 2 jest Mariusz Kiełczewski.