Dzisiaj jest: 20 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Lubelszczyzna dla Syrii

Lubelszczyzna dla SyriiSzkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie aktywnie włączyła się w akcję „Lubelszczyzna dla Syrii”. Jest ona owocem spotkania ojca Ibrahima Al-Sabbagh’a z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem, które odbyło się 22 czerwca br. W trakcie spotkania ojciec Ibrahim, który jest proboszczem parafii św. Franciszka w Aleppo, przedstawił Wojewodzie sytuację mieszkańców Syrii z pozycji duchownego, który ostatnie lata w pełni poświęcił pomocy poszkodowanym.

Wsparcie płynące od organizacji humanitarnych do ludzi z terenów objętych działaniami zbrojnymi, są wciąż niewystarczające, a często nie wypełnia podstawowego zapotrzebowania na artykuły żywnościowe, medyczne. Każdy rodzaj pomocy, każda zbiórka, każdy transfer finansowy i materialny, buduje wśród Syryjczyków nadzieję na lepsze jutro oraz wzmacnia poczucie, iż nie zostali sami z tragedią, która ich dotknęła.

W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 4 od października uczniowie pod opieką Pani Agaty Niewęgłowskiej i Pani Agnieszki Bryły codziennie zbierają do specjalnej puszki pieniądze. W zbiórkę włączają się zarówno najmłodsi, jak i pracownicy szkoły. Młodzież wykonała plakaty informujące o sytuacji w Syrii, przebiegu wojny i jej skutkach. Na jednym z nich widnieje pytanie: „Po której stronie konfliktu jesteśmy?” oraz odpowiedź: „Jesteśmy po stronie syryjskich dzieci”.

Według organizatorów, akcja „Lubelszczyzna dla Syrii”, spełniać ma dwa kryteria. Pierwszym z nich jest zebranie pieniędzy na odbudowę i remont domów rodzin syryjskich, które zostały zniszczone podczas wojny. Drugie natomiast, to uwrażliwienie mieszkańców województwa lubelskiego na ogrom tragedii, która spotkała bezbronnych ludzi w ich ojczyźnie.

Pieniądze będą zbierane w szkole do marca 2018 r. W akcję można również włączyć się wpłacając datki pieniężne bezpośrednio na konto bankowe – 63 1020 4900 0000 8502 3055 5762 z dopiskiem “Lubelszczyzna dla Syrii”. W zbiórkę będzie można również włączyć się przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405 (koszt 2,46 z VAT).

Wszystkim ludziom dobrej woli, a szczególnie uczniom Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie i ich rodzicom, którzy zechcą wesprzeć akcję, organizatorzy z całego serca dziękują. Każdy, nawet najmniejszy gest, stanowi szansę dla narodu syryjskiego na godne życie.