Dzisiaj jest: 20 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Mieszkania Plus w Łukowie

Mieszkania Plus w ŁukowieKolejnych siedem samorządów z województwa lubelskiego chce u siebie mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Porozumienia w tej sprawie podpisano w dniu 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji „Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka i MIB.

Listy intencyjne w sprawie inwestycji podpisali w Lublinie: pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski, przedstawiciele siedmiu samorządów oraz pełnomocnik ds. organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala oraz w imieniu Miasta Łuków burmistrz Łukowa Dariusz Szustek. W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. wojewoda Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Mieszkania, na podstawie porozumień Krajowego Zasobu Nieruchomości z samorządami, to dla ich przyszłych właścicieli bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu). Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. Cena przyszłych lokali ustalona została na bardzo przystępnym poziomie.

Porozumienia dotyczą gmin: Janów Lubelski (70 mieszkań), Łuków (50), Wysokie (24), Borki (16), Ostrów Lubelski (15), Stary Zamość (12) i Biszcza (8). To łącznie 195 mieszkań, które będzie można długoterminowo wynająć i docelowo stopniowo nabyć na własność (opcja wykupu). 

Mieszkania Plus w ŁukowieMieszkania Plus w ŁukowieMieszkania Plus w ŁukowieMieszkania Plus w ŁukowieMieszkania Plus w ŁukowieMieszkania Plus w Łukowie

Źródło: http://www.lublin.uw.gov.pl.