Dzisiaj jest: 12 Grudnia 2018   |   Imieniny obchodzą: Joanna, Aleksandra, Dagmara

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

Word DanceWeek 2017

Wielkim sukcesem łukowskich tancerek zakończyły się Mistrzostwa Świata. Podczas XVII edycji Word DanceWeek 2017 w Ossa w Rawie Mazowieckiej na parkiecie wystąpiło 4,5 tys. zawodników z 31 krajów. Na trzech salach tanecznych ponad 8 tys. występów oceniało 35 sędziów z czterech kontynentów. To największa impreza taneczna zorganizowana przez International Dance Organization i Polską Federację Tańca.

Jak co roku największą konkurencją byli tancerze z Canady, Serbii, RPA i USA. By dostać się do finału Klaudia Mościcka, Eliza Leszczak i Kinga Mościcka w każdej z kategorii: Modern, Jazzz i Ballet startowały od 1/8 finału.

W kategorii duety Jazz 12-15 lat Eliza Leszczak i Julia Mućko zajęły V miejsce pokonując 25 duetów mi.n. z Norwegii, Finlandii, Kanady, USA, Niemiec, Rosji, Włoch, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Republiki Czeskiej, Chorwacji, Afryki Południowej oraz Słowenii. Dziewczęta mogły reprezentować nasz kraj dzięki nominacji na Mistrzostwach Polski w Kielcach zajmując I miejsce w kategorii duety Jazz.

W kategorii duety Jazz 16+ Kinga Mościcka i Mieszko Chomka zajęli VI miejsce pokonując 24 duety mi.n. z Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Afryki Pld, Włoch, Finlandii, Słowenii, Bułgarii, Kanady, Republiki Czeskiej, Rosji oraz Szwecji.

Kolejnym sukcesem było VI finałowe miejsce w kategorii małe grupy modern 12-15 lat. W tej mocno obleganej kategorii startowało 44 grupy z całego Świata Ponadto dziewczęta zdobyły finałowe IV miejsce w kategorii formacje Modern 16+.

Mistrzowskie choreografie przygotowała Iwona Maria Orzełowska, Aleksandra Borkowska, Weronika Budrecka, Margarita Konevskaia.

Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017Word DanceWeek 2017

Źródło: Marzena Leszczak.

Zdjęcia: Waldemar Wysocki i Event photography.