Dzisiaj jest: 20 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Zmiany w Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie

Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie od roku szkolnego 2018/2019 planuje poszerzyć swoją ofertę edukacyjną. Uzyskało już pozytywną opinię Powiatowej Rady Rynku Pracy na kształcenia w zawodzie: technik bezpieczeństwa i higieny pracy w systemie stacjonarnym lub zaocznym dla młodzieży i osób dorosłych (1,5 roku nauki).

 

Oferta kształcenia w zawodzie technik bhp skierowana jest przede wszystkim do osób prowadzących własną działalność gospodarczą i zatrudniających pracowników. Zaoczny system kształcenia  dostosowany jest do możliwości poszerzania kompetencji zawodowych i zdobycia nowych uprawnień z zakresu stosowania przepisów bhp w praktyce, jak również przeprowadzania szkoleń wstępnych i stanowiskowych pracownikom, bez konieczności zatrudniania specjalistów ds. bhp, co znacznie zmniejsza koszty utrzymania firmy.

Medyczne Studium Zawodowe w Łukowie jest szkołą policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie lub wykształcenie średnie branżowe, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku. Na mocy uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego Nr XXXV/476/2017 nazwę szkoły zmieniono na: Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie.