Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

KSW Łuków - podsumowanie roku

KSW Łuków - podsumowanie roku17 medali Mistrzostw Polski, brązowy medal Pucharu Świata, trzy medale w Pucharze Europy, 6 zawodników w Kadrze Narodowej, to imponujący efekt ciężkiej pracy zawodników KSW Łuków w 2017 roku. To już historia- mówi trener Zenon Pawlikowski- przed nami ostre przygotowania do startów w 2018 roku, a szczególnie do udziału w Mistrzostwach Świata we Włoszech.

Klub Sportów Walki - KSW Łuków działa w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie. Kontynuuje tradycje Policyjnego Towarzystwa Sportowego, które z dniem 30 czerwca 2014 roku zostało rozwiązane. KSW Łuków jest członkiem Polskiego Związku Kickboxing. W sekcjach zaawansowanych trenuje 25 licencjonowanych zawodników, którzy biorą czynny udział w rywalizacji sportowej PZKB. Klub prowadzi również sekcje dla początkujących. Głównym szkoleniowcem w klubie jest trener II klasy Zenon Pawlikowski. W 2017 roku jego zawodnicy zanotowali ponad 100 osobo – startów w turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Zdobyli 17 medali w Mistrzostwach Polski, brązowy medal w Mistrzostwach Europy (Skopje-Macedonia).

W 2017 roku na Mistrzostwach Polski w kategorii kadetów starszych i młodszych, młodzieżowców oraz seniorów  w formułach full contact, light contact i pointfighting zdobyli 17 medali (6 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych). Amelia Wasilewska zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy Kadetów  Młodszych w formule pointfighting oraz Jakub Strzyżewski wywalczył brązowy medal w Pucharze Świata Seniorów w formule full contact, a Martyna Czerepińska złoty, Marta Pawlikowska srebrny i Wiktoria Skrobas brązowy medal w Pucharze Europy „CZECH OPEN” w formule light contact. Ponadto  w 2017 roku aż sześciu zawodników KSW Łuków było członkami Kadry Narodowej PZKB (Amelia Wasilewska, Dorian Siekierzyński, Bartosz Prusinowski, Natalia Zarzycka, Marta Pawlikowska i Martyna Czerepińska).

Bardzo dobrym prognostykiem na przyszły rok są sukcesy łukowskich zawodników osiągnięte na zakończenie sezonu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Jakuba Strzyżewskiego i Marty Pawlikowskiej, którzy od kilku miesięcy nie przegrali żadnej walki w konfrontacji z krajowymi rywalami. Jakub Strzyżewski w końcówce sezonu zdobył złoty medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w formule full contact  w Piotrkowie Trybunalskim oraz  dwa złote medale w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu w formule light contact i kick light w Mysłowicach. Marta Pawlikowska wywalczyła srebrny medal Pucharu Europy „Czech Open 2017” w formule light contact w Pradze (porażka z Włoszką), złoty medal Pucharu Polski w formule pointfighting w Świdniku, złoty medal Pucharu Polski w formule light contact w Węgrowie oraz trzy złote medale w Otwartej Śląskiej Lidze Kickboxingu w formułach light contact, kick light i pointfighting w Mysłowicach.

Dużym sukcesem Klubu Sportów Walki Łuków zakończył się też tegoroczny „Festiwal Sportu i Zdrowia” XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing. Ta cykliczna impreza realizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region” we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Medycznym Studium Zawodowym według harmonogramu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Problemów Narkomanii i Przemocy, po raz pierwszy uzyskała patronat Polskiego Związku Kickboxingu. W trakcie Festiwalu Sportu i Zdrowia odbyły się pokazowe walki kickboxing oraz pojedynki pięściarskie pomiędzy zawodnikami z Bielsko - Białej, Węgrowa, Lublina i Łukowa. Rozegrano XI Turniej Pierwszego Kroku Kickboxing oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Sport bez dopingu”.

Na sukcesy zawodników w znacznym stopniu wpłynęło zaangażowanie rodziców i duża pomoc instytucji samorządowych, a szczególnie Pana Dariusza Szustka - Burmistrza Miasta Łuków, Pana Mariusza Osiaka - Wójta Gminy Łuków i członków Zarządu Powiatu Łukowskiego.