Dzisiaj jest: 16 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Co wiesz o zdrowym stylu życia

Co wiesz o zdrowym stylu życiaW dniu 10 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie, odbył się miejski konkurs pn. „Co wiesz o zdrowym stylu życia – bez używek?”, nad którym patronat honorowy objął Burmistrz Łukowa Pan Dariusz Szustek. Test wiedzy był skierowany do uczniów klas siódmych z łukowskich szkół.

Celem konkursu było propagowanie profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, zwiększenie wiedzy nt. skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych oraz promowanie życia wolnego od wszelkiego rodzaju używek, poszerzanie wiedzy uczniów na temat zasad zdrowego żywienia i dietetyki, kształtowanie prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania się, jak również doskonalenie znajomości wpływu ruchu i gimnastyki na organizm człowieka.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I miejsce - Karol Król ze SP nr 2
II miejsce – Natan Madej ze SP nr 4
III miejsce – Karolina Cabaj ze SP nr 2

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

KLUB PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, którego założycielkami są Pani Ilona Dmowska, Pani Joanna Szczygielska oraz Pani Agnieszka Gaja-Michalak już trzeci rok inspiruje uczniów do podejmowania na terenie szkoły i poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza, przyczyni się do rozwijania zainteresowań wśród młodzieży tematyką zdrowia oraz zostanie racjonalnie wykorzystana w praktyce.

Źródło: Ilona Dmowska