Dzisiaj jest: 19 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Zasmokuj w Krakowie

Zasmokuj w KrakowieHarcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej obfitowała w wiele atrakcji. Druhny i druhowie wybrali się na zimowisko „Zasmokuj w Krakowie” do leżącej nieopodal królewskiego miasta Korzkwi.

 

Wyjazd odbywał się w dn. 5 – 10 lutego 2018 r. Wzięli w nim udział harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Starych Kobiałek i Ryżek. W programie znalazło się dużo ciekawych zajęć. Uczestnicy tańczyli, kręcili filmy, brali udział w warsztatach kulinarnych – między innymi samodzielnie piekli pizzę. Wybrali się również na wycieczkę do Krakowa, gdzie obejrzeli Muzeum Armii Krajowej oraz bawili się podczas gry miejskiej. Wędrowali po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego, a także odwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.

Zimowisko w Korzkwi przygotowała kadra instruktorska Hufca ZHP Łuków, pracująca w charakterze wolontariuszy. Komendantką była phm. Magdalena Czerska-Sadło. Towarzyszyła jej dwójka zastępców: phm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski, wychowawcy – Elżbieta Dadacz i Monika Raczyńska oraz oboźna – Elżbieta Mirończuk.

Uczestnicy wyjazdu „Zasmokuj w Krakowie” rzeczywiście zasmakowali uroków tego miasta oraz okolic Doliny Prądnika, a także mieli okazję nabyć wiele cennych umiejętności.

Autor: Komendant Hufca ZHP Łuków hm. Michał Mojski