Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Zasmokuj w Krakowie

Zasmokuj w KrakowieHarcerska Akcja Zimowa Hufca ZHP Łuków im. Bohaterów Ziemi Łukowskiej obfitowała w wiele atrakcji. Druhny i druhowie wybrali się na zimowisko „Zasmokuj w Krakowie” do leżącej nieopodal królewskiego miasta Korzkwi.

 

Wyjazd odbywał się w dn. 5 – 10 lutego 2018 r. Wzięli w nim udział harcerze z Łukowa, Białej Podlaskiej, Starych Kobiałek i Ryżek. W programie znalazło się dużo ciekawych zajęć. Uczestnicy tańczyli, kręcili filmy, brali udział w warsztatach kulinarnych – między innymi samodzielnie piekli pizzę. Wybrali się również na wycieczkę do Krakowa, gdzie obejrzeli Muzeum Armii Krajowej oraz bawili się podczas gry miejskiej. Wędrowali po szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego, a także odwiedzili Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.

Zimowisko w Korzkwi przygotowała kadra instruktorska Hufca ZHP Łuków, pracująca w charakterze wolontariuszy. Komendantką była phm. Magdalena Czerska-Sadło. Towarzyszyła jej dwójka zastępców: phm. Anna Maksymowicz i hm. Michał Mojski, wychowawcy – Elżbieta Dadacz i Monika Raczyńska oraz oboźna – Elżbieta Mirończuk.

Uczestnicy wyjazdu „Zasmokuj w Krakowie” rzeczywiście zasmakowali uroków tego miasta oraz okolic Doliny Prądnika, a także mieli okazję nabyć wiele cennych umiejętności.

Autor: Komendant Hufca ZHP Łuków hm. Michał Mojski