Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Sukcesy łukowskich pięściarzy

Sukcesy łukowskich pięściarzyW dniach 10-11 lutego 2018 roku w Lublinie odbyły się pięściarskie Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w kategorii seniorów i juniorów oraz V Turniej Lubelszczyzny w kategorii kadetów i młodzików. W turnieju wystartowali podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS "Orlęta Łuków". Był to pierwszy start łukowskich pięściarzy w tym roku.

Najtrudniejszą walkę stoczył Jakub Strzyżewski, który uległ zawodnikowi z Paco Lublin, a najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła Marta Pawlikowska, która przed czasem (przez RSC), pokonała zawodniczkę z Hetmana Białystok.

Wyniki:

Mistrzostwa Okręgu:
- III miejsce - Jakub Strzyżewski (senior 69 kg)
- V-VIII miejsce - Kamil Szczygielski (junior 64 kg)

V Turnieju Lubelszczyzny:
I miejsce - Kinga Komorowska (kadet 80 kg)
I miejsce - Martyna Czerepińska (kadet 60 kg)
I miejsce - Maciej Mościcki (kadet 80 kg)
II miejsce - Marta Pawlikowska (kadet 48 kg)
II miejsce - Monika Olszewska (kadet 60 kg)
II miejsce - Dorian Siekierzyński (młodzik 48 kg)
III miejsce - zajęli Natalia Zarzycka (kadet 48 kg)
III miejsce - Bartosz Prusinowski (młodzik 48 kg)