Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Ferie z OSiR-em - podsumowanie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie w dniach 29.01-09.01.2018 r. zorganizował cykl imprez dla dzieci i młodzieży w ramach „Ferii z OSiR-em” pod hasłem „Komputer ma wolne”. Głównym celem cyklu imprez było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w formie aktywności fizycznej w czasie ferii zimowych, który umożliwił dzieciom i młodzieży bezpłatny dostęp do cyklu wydarzeń.

Dzieci i młodzież z Łukowa i okolic przez 2 tygodnie w godz. 12.00 – 16.00 miała możliwość bezpłatnego wejścia na Pływalnię „Delfinek”. Pływalnię odwiedziło 950 osób.

Ponadto zwolennicy pływania pod opieką wykwalifikowanych instruktorów w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 13:00 – 14:00 mogli skorzystać z doskonalenia techniki pływania. Skorzystało ok. 60 osób. Na Pływalni „Delfinek” ustawiono dodatkową atrakcję w postaci wodnego toru przeszkód pn. „Wibit Aqua Track”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

We współpracy z Centrum Rozrywki „Arkabos” oraz Klubem „Decybel” od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach, dzieci i młodzież mogły skorzystać z gry w kręgle, bilarda oraz z sali zabaw. Z tej formy atrakcji skorzystało 1 484 osoby.

Ponadto zorganizowane zostały turnieje sportowe. W pierwszym tygodniu ferii tj. w dniach 30–31.01.2018 r. w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie zorganizowany został „Zimowy Halowy Turniej Piłki Nożnej”, natomiast 2 lutego 2018 r. „Turniej Tenisa Stołowego”. W drugim tygodniu ferii tj. dnia 5 lutego 2018 r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łukowie odbył się „Turniej Piłki Siatkowej”, zaś 7 lutego 2018 r. „Turniej Koszykówki”. Drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody.W dniu 9 lutego 2018 r. zorganizowano „Zimowy Turniej Warcabowy”, który odbył się w świetlicy „Wspólna Sprawa” przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. W Łukowie zmagania zawodników zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i nagrodami. W turniejach łącznie wzięło udział 282 osoby.

Ogółem z cyklu imprez w ramach „Ferii z OSiR-em” pod hasłem „Komputer ma wolne” skorzystało 2 776 osób.