Olimpijczyk wygrywa ligę

Olimpijczyk Łuków to zwycięska drużyna wojewódzkiej ligi juniorów w podnoszeniu ciężarów. Sukces łukowscy ciężarowcy przypieczętowali w ostatni weekend na zawodach w Biłgoraju.

W mieście tym odbył się Ogólnopolski Turniej Nadziei Olimpijskich połączony z Finałem Eco Harpoon Recykling Lubelską Ligą Juniorów w podnoszeniu ciężarów. W imprezie rywalizowało 105 osób w grupie „na technikę”, do 15, 17 i powyżej 17 lat. Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników.

„Na technikę” w grupie do lat 12 zwyciężyła Lena Śledź. W grupie „młodzik” w kategorii wagowej do 64 kg wystartowały Amelia Śledź, która z wynikiem 78 kg zajęła drugie miejsce, a w kategorii 55 kg na czwartej pozycji uplasowała się debiutantka Julia Ognik (76 kg dwuboju). W tej samej grupie wiekowej, ale u chłopców w kategorii 67 kg wystąpili Krystian Śledź (srebrny medal) i Filip Królikowski (brązowy medal). Dodatkowo w kategorii wagowej +102 kg na drugim miejscu zawody ukończył Rafał Łobejko.

Kolejny raz bardzo dobry występ zaliczyli także juniorzy młodsi. Rewelacją zawodów był wyczyn Andżeliki Młynarczyk w kat. 55 kg, która nie dość, że zwyciężyła w swojej kategorii wagowej, ustanawiając wszystkie rekordy życiowe, to także okazała się najlepszą zawodniczką turnieju.

Ponadto po pasjonującej walce zwycięstwo w kat. 59 kg odniosła Julia Linkiewicz, wyrywając sztangę ważąca 56 kg i podrzucając 76 kg. Kolejna reprezentantka Olimpijczyka - Oliwia Markiewicz - wygrała rywalizację w najlżejszej kategorii do 45 kg.

Inne sukcesy to II miejsce w tabeli Sinclaira i zwycięstwo w kategorii 67 kg odniesione przez Błażeja Borkowskiego oraz złoty medal Piotra Zachoszcza w kategorii 81 kg. Dopełnieniem jest także srebrny medal w kategorii 89 kg Kacpra Nowosielskiego.

To nie koniec sukcesów Olimpijczyka Łuków. W Finale Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Lidze Juniorów zespół prowadzony przez Roberta Dołęgę, Jana Dmowskiego i Daniela Górskiego nie miał sobie równych i z rekordem ligi wygrał całe rozgrywki. W rywalizacji brało udział 10 zespołów w województwa lubelskiego. Końcowa klasyfikacja wygląda następująco: