Dzisiaj jest: 23 Lutego 2019   |   Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


 

 

"Olimpijczyk Łuków" na Mistrzostwach Polski

Od czwartku do niedzieli (4-7.10.2018 r.) w Ciechanowie odbyły się mistrzostwa Polski w najmłodszej grupie wiekowej U15. Impreza zgromadziła ponad 200 zawodniczek i zawodników w wieku 13-15 lat. Do historii przejdzie występ zawodnika Olimpijczyka Łuków Kacpra Grabowskiego, który w kat. wagowej 85 kg wywalczył swój pierwszy medal rangi mistrzostw Polski.

Złoto w tej kat. wywalczył zawodnik Horyzontu Mełno, Miłosz Średziński. Zaś srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski zdobył Miłosz Wawrzyszcz z Makowa Mazowieckiego.

W zawodach wystąpił także wychowanek Orląt Łuków Hubert Linkiewicz, który w kat. 62 kg uplasował się na 10 m. Na co dzień Kacper i Hubert trenuje w siłowni szkolnej przy SP 2 w Łukowie pod okiem Roberta Dołęgi i Jana Dmowskiego.