Dzisiaj jest: 21 Maja 2019   |   Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Zajęcia prozdrowotne

Zajęcia prozdrowotneSzkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie w roku szkolnym 2018/2019 kontynuuje realizację zajęć z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej. Oferta spotkań, odbywających się w pracowniach Szkoły Policealnej, skierowana jest do wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych miasta Łuków oraz powiatu łukowskiego. Ich celem jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zasad prawidłowej higieny jamy istnej i zapobiegania próchnicy.

Uczestnicy zajęć nabywają umiejętność prawidłowego mycia zębów oraz korzystania ze szczoteczki elektrycznej. Przedszkolacy i uczniowie poznają również zasady zdrowego żywienia, jako czynnika gwarantującego utrzymania zdrowia dla ich zębów.

Zajęcia prozdrowotne są okazją do zapoznania się z pracą higienistki stomatologicznej, obejrzenia wyposażenia gabinetu dentystycznego i odbycia wizyty adaptacyjnej. Są dostosowane do wieku uczestników, odbywają się w formie pogadanki oraz warsztatów prowadzonych przez słuchaczki kierunku higienistka stomatologiczna pod kierunkiem nauczyciela - Pani Ewy Wysokińskiej.

W październiku i listopadzie br. w zajęciach profilaktycznych wzięło udział ok. 100 dzieci z placówek: Szkoła Podstawowa w Dębowicy - Grupa Przedszkolna, Przedszkole Integracyjne nr 1 i Przedszkole Miejskie nr 2 w Łukowie.