Dzisiaj jest: 21 Maja 2019   |   Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Koncert Kolęd i Słodkich Serc

Koncert Kolęd i Słodkich SercBurmistrz Łukowa Piotr Płudowski, Rada Miasta Łuków, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Karol Ciołek oraz Łukowski Ośrodek Kultury zapraszają na „Koncert Kolęd i Słodkich Serc”, który odbędzie się w sobotę 15 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w hali sportowej im. R. Szajdziuka przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie. Podczas koncertu wystąpią Orkiestra Dęta im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie, wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK oraz gwiazda wieczoru Olga Szomańska.

Mile widzianym „biletem wstępu” na koncert będą słodycze, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom. W organizację koncertu włączyli się również: Nadleśnictwo Łuków, Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie, Agencja Reklamowa A3 Studio, Restauracja Zielony Gaj oraz Jastrzębski Autoryzowany dealer marki OPEL.

Usłyszymy m.in. ciekawe aranżacje kolęd w wykonaniu młodych i zdolnych dzieci uczęszczających na zajęcia wokalne do Fabryki Piosenki ŁOK. Są to laureaci wielu konkursów wokalnych na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim, regionalnym, ogólnopolskim a także międzynarodowym. Instruktorem wokalnym Fabryki Piosenki ŁOK jest Monika Sołtyszewska.

Olga Szomańska - wokalistka i aktorka. Urodzona 18 listopada 1982 roku we Wrocławiu. Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu.

Wspólnie z Markiem Bałatą, Ewą Urygą i zespołem Spirituals Singers Band występowała, jako solistka, w skomponowanej przez Włodzimierza Szomańskiego mszy „Missa Gospel’s”, wydanej na płycie CD w 2001 roku. Wspólnie z Janem Radwanem zaśpiewała piosenkę do czołówki serialu „Pierwsza miłość”, emitowanego w TV Polsat. Współpracuje gościnnie z zespołami: Trzecia Godzina Dnia, Full Power Spirit oraz Gospel Rain.

W 2011 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę o tytule „Nówka”. Na płycie znalazło się 13 utworów (w większości autorskich) napisanych wspólnie z kompozytorem Marcinem Partyką.

W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak miłość” jako Marzenka Laskowska.

19 czerwca 2015 roku wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu „ESK Wrocław 2016” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Laureatka „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie wcieliła się m.in. w Tinę Turner, Bryana Adamsa, Bruno Marsa, SIA oraz Marie Fredriksson.

W 2017 roku Olga została najlepszą wokalistką musicalową, przyznano jej statuetkę podczas gali rozdania nagród muzycznych im. Jana Kiepury.

Zapraszamy na koncert.