6 medali w Biłgoraju

6 medali wywalczyli zawodnicy Olimpijczyka Łuków podczas zawodów, które w ostatni weekend odbyły się w Biłgoraju. W sumie o miejsca na podium rywalizowało 99 ciężarowców w kategorii wiekowej do 15, 17 oraz powyżej 17 lat.

Zawodnicy Olimpijczyka Łuków rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej LZS w podnoszeniu ciężarów, połączonych z II rundą Eco Harpoon Recykling Lubelskiej Ligi Juniorów.

Łukowianie wywalczyli 6 medali. Wśród kobiet powyżej 17 lat udany występ zaliczyła Julia Linkiewicz, która zwyciężyła w kategorii wagowej do 59 kg i zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN. Złoty medal w kat. 45 kg zdobyła Oliwia Markiewicz. Alicja Górka i Julia Ognik wywalczyły brązowe medale.

Wśród chłopców mistrzem w kat. 67 kg został Błażej Borkowski, uzyskując nowe rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Zajął też drugie miejsce w kategorii OPEN do 17 lat. W kat. do 81 kg złoty medal wywalczył Piotr Zachoszcz, który również pobił swoje „życiówki”. Poza wymienionymi zawodnikami Filip Królikowski i Kacper Nowosielski w swoich kategoriach wagowych zajęli IV miejsca.

Po dwóch rundach w lidze Eco Harpoon Recykling Lubelska Liga Juniorów prowadzi Olimpijczyk Łuków z wynikiem 3247 pkt. Gratulacje dla całej ekipy!