3 Mistrzów Polski z KSW Łuków

W ostatni weekend, 12-14 kwietnia w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu seniorów, juniorów i kadetów. W zawodach rywalizowało ponad 1000 zawodników, w tym 12 podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego, reprezentujących KSW Łuków.

Łukowianie zdobyli 8 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W klasyfikacji drużynowej w kategorii kadetów w formule kick light zajęli 3 miejsce na 95 startujących klubów. Walki odbywały się równocześnie na 6 planszach i stały na bardzo wysokim poziomie.

- W dotychczasowej historii polskiego kickboxingu to był największy ze względu na ilość startujących krajowy turniej. Nasz start zaliczamy do bardzo udanych. Zdobyliśmy aż 8 medali, stoczyliśmy ponad 30 walk, wszystkie pojedynki były bardzo emocjonujące - mówi Zenon Pawlikowski, trener KSW Łuków.

Mistrzami kraju zostali Dominika Kondracka, Jakub Oponowicz i Bartosz Daniluk, srebrne medale wywalczyli Róża Zaniewicz, Kalina Zalewska i Maciej Oponowicz. Brązowe medale zdobyli Sebastian Czerski i Maksymilian Kondracki. Poza strefą medalową tym razem znaleźli się Julia Kondracka, Borys Kaczorowski, Marcin Jandik i Mikołaj Prusinowski.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Będzina możliwy był dzięki wsparciu Miasta Łuków w ramach realizacji przez KSW Łuków zadania publicznego.