Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2019   |   Imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna

 

Piąty koncert organowy

Piąty koncert organowyKrakowskie Trio Stroikowe oraz łotewsko-brazylijski organista Christianio Rizzotto wystąpią podczas najbliższego koncertu w ramach „VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. Wydarzenie zaplanowano w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Początek o godz. 19:00, wstęp wolny.

Krakowskie Trio Stroikowe powstało w 1998 r., a tworzą je oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek oraz fagocista Paweł Solecki. Członkami zespołu są laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, absolwenci Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, którzy spotkali się, współpracując z krakowską orkiestrą kameralną Capella Cracoviensis. Muzycy mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej po współczesną. Koncertowali zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Cristiano Rizzotto (Minneapolis/USA) to łotewsko-brazylijski organista i dyrektor chóru w Good Shepherd Catholic Church w Minneapolis oraz doktorant w The American Organ Institute na University of Oklahoma. Rizzotto jest również dyrektorem Międzynarodowej serii koncertów w kościele Dobrego Pasterza. Koncertował w wielu państwach, m. in.: w Polsce, na Łotwie, we Włoszech, w Norwegii, w Argentynie, w Brazylii oraz w 19 amerykańskich stanach. Był również organistą w słynnym Opactwie Benedyktyńskim w Rio de Janeiro, gdzie znajdują się najstarsze organy w Brazylii z XVII wieku.

Patronat honorowy nad „VII Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie" objął Prezydent RP Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicepremier Rządu RP i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Kruk, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Mateusz Rzewuski.

Organizatorami festiwalu są: Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Miasto Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Sponsorzy Festiwalu: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Miasto Łuków, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe „Parisel Palace”, kwiaciarnia „Łąki Pąki” oraz PPH Iwonex Drukarnia.