Dzisiaj jest: 3 Czerwca 2020   |   Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Porozmawiajmy wspólnie o przyszłości Łukowa

Porozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaW Zespole Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego przy ul. Warszawskiej 88 w Łukowie, odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego z mieszkańcami. Spotkanie zorganizowane zostało w środę, 2 października br. Wspólnie ze swoim zastępcą, Naczelnikami Wydziałów oraz dyrektorem Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie Burmistrz Łukowa odpowiadał na pytania zadawane przez przybyłe osoby.

Na wstępnie Piotr Płudowski przedstawił w formie prezentacji aktualne działania magistratu oraz plany na przyszłość. Mówił m.in. o pozyskanych dofinansowaniach, sytuacji w Przedsiębiorstwie Usług i Inżynierii Komunalnej i tzw. "megaprojekcie", a także planach inwestycyjnych Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Odniósł się także do pojawiających się na innych spotkaniach kwestii podnoszonych przez mieszkańców, w tym zieleni miejskiej, oświetlenia ulicznego, odbioru odpadów komunalnych, czy poziomu bezpieczeństwa na osiedlach i ulicach miasta.

W drugiej części spotkania Piotr Płudowski przez blisko półtorej godziny wspólnie z Naczelnikami Urzędu Miasta, Zastępcą Pawłem Krasuskim i Dyrektorem Zakładu Gospodarki Lokalowej odpowiadał na pytania zadawane przez mieszkańców. Uwagi podnoszone przez przybyłe osoby dotyczyły m.in. braku chodników na ulicach Łapiguz i Żelechowskiej, pomysłu uruchomienia w Łukowie komunikacji miejskiej czy pomniejszych inwestycji drogowych. Mieszkańcy zwracali uwagę na niski - ich zdaniem - poziom bezpieczeństwa w mieście, niewystarczające oświetlenie uliczne m.in. na ul. Poważe, osiedlu Nowy Łuków II i ulicy Królik. Inne pytanie dotyczyło zlokalizowanego na terenie Podstrefy Ekonomicznej przy ul. Strzelniczej zakładu produkcyjnego, który według mieszkańców może być uciążliwy dla zamieszkałych w pobliżu osób. Obecni podnosili też temat modernizacji drogi krajowej nr 63 na odcinku Łukowa do Siedlec, kwestie zarządzania cmentarzem komunalnym w Łukowie, modernizację ulicy Objazdowej i Ogrodniczej, a także o działanie systemu elektronicznej obsługi klienta na pływalni "Delfinek".

Podczas spotkania burmistrz Łukowa poinformował też przybyłe osoby o zamiarze złożenia przez samorząd miejski wniosku o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, dotyczącego II etapu wymiany oświetlenia ulicznego na energooszczędne. W związku z powyższym obecni zgłaszali ulice i miejsca, które powinny zostać objęte projektem. Burmistrz zapewnił, że zaproponowane przez mieszkańców lokalizacje zostaną uwzględnione w audycie oświetlenia niezbędnym do aplikowania o środki unijne, natomiast pozostałe uwagi, wnioski i prośby będą poddawane analizie przez pracowników Urzędu Miasta.

Porozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości ŁukowaPorozmawiajmy wspólnie o przyszłości Łukowa