Dzisiaj jest: 3 Czerwca 2020   |   Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Komputery dla „Czwórki”

Komputery dla „Czwórki”16 laptopów trafi już wkrótce do Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie. Placówka została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie #OSEwyzwanie koordynowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Celem konkursu jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego internetu każdej szkole w Polsce, co zagwarantuje wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.

Uczestnicy ogłoszonego pod koniec sierpnia konkursu, oprócz zgłoszenia szkoły musieli wykonać kilka zadań: zgłosić placówkę do programu mLegitymacja szkolna, przygotować i wysłać pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła”, zorganizować inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019) oraz zgłosić nauczyciela do OSEHero.

Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, natomiast jeden z kompletów nagród otrzymała Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie, ponieważ na bardzo wysokim poziomie zrealizowała wszystkie z wyżej wymienionych wymagań. Nagrodą była mobilna pracownia multimedialna składająca się z 16 laptopów oraz dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu.

27 września 2019 r. podczas Forum OSEregio w Białej Podlaskiej Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie Elżbieta Pogodzińska oraz koordynator projektu Agnieszka Bryła odebrały symbolicznie nagrodę z rąk przedstawicieli NASK, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Dariusza Stefaniuka. Pracownie mobilne dotrą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym.

W działania zaangażowała się bardzo duża liczba uczniów pod opieką nauczycieli: Iwony Zubkiewicz, Katarzyny Rutkowskiej, Moniki Jaworskiej, Agnieszki Jezierskiej, Beaty Piskorz, Grzegorza Dziewulskiego, Anny Słomki, Rafała Borkowskiego, Beaty Sawczuk, Joanny Borkowskiej, Elżbiety Wereszczyńskiej, Jakuba Ostrowskiego, Katarzyny Nowickiej, Joanny Olszewskiej, Anety Borkowkiej i Anny Lech. Do konkursu została zgłoszona praca plastyczna uczennicy klasy 6c  - Leny Gosek, której opiekunem artystycznym była p. Dorota Kondracka. Koordynatorami projektu byli: Agnieszka Bryła i Andrzej Czerniewicz. Dyrekcja i pracownicy szkoły wyrażają przekonanie, że nowa pracownia mobilna uatrakcyjni zajęcia i przyczyni się do lepszego rozwijania uzdolnień i zainteresowań uczniów łukowskiej „Czwórki”.