Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Rejestowali dawców szpiku w "Siódemce"

Rejestowali dawców szpiku w 24 osoby zarejestrowały się jako potencjalny dawca szpiku podczas akcji Fundacji DKMS w Przedszkolu Miejskim nr 7 „Szczęśliwa Siódemka” w Łukowie. Akcję zorganizowano w dniach 28-30 października. Miała ona informacyjno-edukacyjny charakter.

Na początku przedszkolaki obejrzały bajkę uświadamiającą, czym jest szpik kostny i wysłuchały pogadanki na temat chorób szpiku i sposobów pomocy. Przeszły także ulicami miasta, by roznosić ulotki, informując w ten sposób przechodniów o całej akcji.

Podczas wspólnej akcji Przedszkola Miejskiego nr 7 i Fundacji DKMS z możliwości rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego zarejestrowały się w sumie 24 osoby, również z poza przedszkola. Organizatorzy dziękują wszystkim za zaangażowanie i przypominają, że każda kolejna zarejestrowana osoba to zwiększenie szansy na życie dla osób chorych na nowotwór szpiku kostnego.

Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'Rejestowali dawców szpiku w 'Siódemce'