Dzisiaj jest: 20 Września 2020   |   Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy WyklętychRadny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie "Przyjazny Łuków" już po raz piąty zapraszają do udziału w biegu Tropem Wilczym - Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zawody odbędą się 1 marca w Parku Miejskim w Łukowie. Zapisy już trwają. W czasie trwania biegów będzie się odbywała również akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem "Oni niegdyś, Ty dzisiaj możesz przelać krew".

Zawody odbędą się na dwóch dystansach (można startować w obu kategoriach):

  • 1 500 m (bieg honorowy/rodzinny) - bieg bez klasyfikacji końcowej, bez mierzenia czasu. Do udziału organizatorzy zachęcają wszystkich bez względu na wiek (dzieci, seniorzy, rodzice z dziećmi itd.);
  • 4 500 m (bieg konkursowy) - bieg z klasyfikacją końcową.

Udział w biegach jest bezpłatny. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkową koszulkę z wizerunkiem Żołnierza Niezłomnego, wyjątkowy medal, pakiety startowy wraz z materiałami historycznymi oraz ciepły posiłek ufundowany przez Salę Weselną "Wiktoria". Zgłoszenia przyjmowane będą do wyczerpania limitu przygotowanych miejsc. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 511 045 076. Na chwilę obecną zajęta jest około połowa miejsc.

Organizator: Radny Powiatu Łukowskiego Bartłomiej Bryk, Powiat Łukowski, Stowarzyszenie "Przyjazny Łuków'". Współorganizatorzy: Powiat Łukowski, Miasto Łuków, Klub Honorowych Krwiodawców "Ostoja" w Łukowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury, Sala Weselna "Wiktoria", Fundacja Wolność i Demokracja. Lista współorganizatorów wciąż się powiększa, wciąż poszukiwani są nowi partnerzy.

Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych