Dzisiaj jest: 22 Września 2020   |   Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Orkiestra Arti Sentemo zagra w Łukowie

Pochodząca z Radzynia Podlaskiego Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo wystąpi w sobotę 19 września w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie. Koncert zaplanowano o godz. 17:00. Wstęp wolny, obowiązują zasady bezpieczeństwa, tj. maseczki ochronne i miejsca odstępu na widowni.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti-Sentemo została założona w 2013 r. przez dyrygenta i dyrektora artystycznego Zbigniewa Czuryłę. Jej rozwój i działalność wspiera Stowarzyszenie Melodia-Art., które działa przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. swoją działalność rozpoczęła w 2013 r. Grupa koncertuje w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Włochy, Słowacja), bierze udział w licznych festiwalach, konkursach i koncertach.

Orkiestrę Arti Sentemo tworzą uczniowie i wychowankowie klasy akordeonu mgr Zbigniewa Czuryło, uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia oraz studenci Akademii Muzycznych w Warszawie, Gdańsku, Katowicach. Młodzi muzycy wchodzący w skład orkiestry to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej. Swój dorobek orkiestra uwieczniła w 2015 r. na płycie CD i DVD. Koncert promocyjny płyty CD zdobył Top Regionu 2015 w plebiscycie Katolickiego Radia Podlasie jako wydarzenie kulturalne roku 2015. W pierwszym tygodniu stycznia, Arti Sentemo od 7 lat organizuje Noworoczne Gale Akordeonowe w Radzyniu Podlaskim, które skupiają ponad tysięczną publiczność.

Zaletą orkiestry akordeonowej jest to, że ciągle się rozwija i poszerza swój repertuar o arcydzieła muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncerty orkiestry cieszą się bardzo dużą popularnością. Swoją grą i repertuarem trafiają do licznego grona odbiorców. Urok osobisty i opanowanie kameralnej sztuki wykonawczej powoduje, że na koncertach panuje wyjątkowa atmosfera, a każdy jest inny i niepowtarzalny.

Orkiestra wystąpi w Łukowie w sobotę 19 września. Koncert odbędzie się o godz. 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki przy ul. Cieszkowizna. Wstęp wolny, jednakże z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej, słuchacze koncertu winni zaopatrzyć się w maseczki ochronne i zajmować na widowni co drugie miejsce.

Orkiestra Arti Sentemo zagra w Łukowie