Dzisiaj jest: 22 Września 2020   |   Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Trzy złota, srebro i brąz!

Trzy złota, srebro i brąz!Sześć medali przywieźli łukowscy sztangiści z Mistrzostw Województwa Lubelskiego do lat 17. w podnoszeniu ciężarów, które w sobotę i niedzielę, 12 i 13 września 2020 r. odbywały się w Piotrowicach pod Lublinem. Imprezę połączono z Memoriałem Wacława Czuraka o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów, a Ziemię Łukowską reprezentowali ciężarowcy z Orląt Łuków i Olimpijczyka Łuków.

Jak relacjonuje trener Robert Dołęga, młodzież wywalczyła 3 złote medale, a także jeden srebrny i brązowy krążek. Najlepiej zaprezentowała się 13-letnia Andżelika Młynarczyk (ŁKS Orlęta Łuków), która zwyciężając w swojej kategorii wagowej do 49 kg (42 kg w rwaniu, 52 kg w podrzucie), została także najlepszą młodziczką zawodów.

Drugi złoty medal zdobyła 14-letnia wychowanka Olimpijczyka Julia Linkiewicz, która zwyciężyła w kat. do 64 kg (47 kg w rwaniu, 61 kg w podrzucie). Trzecie złoto wywalczyła Oliwia Markiewicz (ŁKS Orlęta Łuków), która okazała się najlepsza w najlżejszej kat. wagowej 45 kg (28 kg w rwaniu, 40 kg w podrzucie).

Srebro dla Orląt Łuków wywalczył Błażej Borkowski startujący również w kategorii wagowej do 45 kg. Zawodnik uzyskał wynik 35 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie. Ostatni medal dla reprezentantów łukowskich klubów, tym razem koloru brązowego, dorzucił startujący w kat. do 49 kg Piotr Zachoszcz (Olimpijczyk Łuków, 35 kg w rwaniu, 43 kg w podrzucie).

Jak dodaje szkoleniowiec, wszyscy młodzi sportowcy są członkami kadry Województwa Lubelskiego młodzików, a Julia Linkiewicz znajduje się dodatkowo w kadrze Polski U-15.

Pełne wyniki zawodów w Piotrowicach: http://podnoszenieciezarow.pl/zawody/1107/

Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!Trzy złota, srebro i brąz!