Dzisiaj jest: 22 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Przedszkolaki pomagają bo dobre serduszka mają

Przedszkolaki pomagają bo dobre serduszka mająOkres przedświąteczny jest bardzo trudny dla osób chorych i ubogich; jest to zatem okazja do niesienia pomocy i obdarowywania tych, którzy tej pomocy potrzebują. Dzieci wraz z rodzicami i kadrą Przedszkola Integracyjnego Nr 1 w Łukowie najpierw włączyły się w zbieranie darów w ramach akcji Polacy - Rodakom.

Zebrane zabawki, książki i produkty żywnościowe pojechały już do rodzin potrzebujących mieszkających w Borowce. Pomaganie tak spodobało się przedszkolakom, że podzieliły się również swoimi maskotkami i książkami w ramach zorganizowanej w przedszkolu akcji "Książka dla szpitala". Akcja polegała na zbiórce zabawek i książeczek z bajkami, którymi obdarowani zostali pacjenci z oddziału dziecięcego szpitala w Łukowie. Przez prawie cały grudzień dzieci przynosiły do przedszkola zabawki i książki, które mogą umilić czas dzieciom spędzającym święta w szpitalu. Wszyscy stanęli na wysokości zadania, zarówno dzieci jak i rodzice. Ilość zabawek - prezentów była imponująca, przedszkolaki chętnie podzieliły się z innymi swoimi "pupilami".

Zgromadzone maskotki i książki zostały przekazane przez koordynatorkę akcji panią Renatę Tarkawian i dyr. Małgorzatę Piotrowską, na ręce pani ordynator Oddziału Dziecięcego łukowskiego szpitala Anny Kołodziej. Mamy nadzieję, że przekazane upominki umilą chorym dzieciom pobyt w szpitalu, wywołają uśmiech na ich twarzach i pozwolą szybciej wrócić do zdrowia, a nasze przedszkolaki dzięki takim akcjom uczą się niesienia pomocy potrzebującym i dzielenia się z innymi tym co możemy.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za aktywny udział w obydwu akcjach, a obdarowanym dzieciom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!