Dzisiaj jest: 21 Maja 2019   |   Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Konkurs Wiedzy Farmaceutycznej

Konkurs Wiedzy FarmaceutycznejMedyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie we współpracy ze Związkiem Zawodowym Techników Farmaceutycznych RP w dniach 23-24 maja 2013 r. zorganizowało I Wojewódzki Konkurs Wiedzy Farmaceutycznej. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

 

Wprowadzeniem do konkursu była konferencja farmaceutyczna organizowana już po raz trzeci przez naszą szkołę. W tym roku przedstawiono prezentacje:
- dr Marii Czech – Małasiewicz, Managera ds. Naukowo-Szkoleniowych Firmy Oceanic „Pielęgnacja określonych dysfunkcji skóry i schorzeń dermatologicznych w oparciu o dermokosmetyki marki AA THERAPY”
- dr Iwona Kiersztyn, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach „Antyoksydanty w życiu”
- dr n. farm. Reginy Kasperek, adiunkta Katedry Farmacji Stosowanej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie „Postępy w technologii leków recepturowych”.

Dyskusję na temat„ Kształcenie technika farmaceutycznego w aspekcie pojawiających się zmian w oświacie” poprowadził Dominik Żyro, Prezes Zarządu Głównego Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP.

Konkurs trwał dwa dni i składał się z dwu etapów. Pierwszego dnia odbył się etap teoretyczny, drugiego natomiast praktyczny, w którym zadaniem uczestników było opracowanie projektu realizacji prac związanych z wykonaniem leku. Osoby, które uzyskały wymagany limit punktów zakwalifikowały się do finału, gdzie zmierzyły się z praktycznym wykonaniem leku recepturowego w określonym limicie czasu.

W czasie wolnym odbyły się zajęcia integracyjne, podczas których uczestnicy konkursu wraz z członkami komisji i nauczycielami zwiedzili Muzeum Kleberczyków upamiętniające bitwę stoczoną w październiku 1939 roku przez Samodzielną Grupę Operacyjną "Polesie" w Woli Gułowskiej, Muzeum Regionalnego w Łukowie oraz zapoznali się z historią Łukowa.

Do konkursu zgłosiło się 6 szkół policealnych województwa lubelskiego kształcących w zawodzie technik farmaceutyczny.

W gronie laureatów znalazły się szkoły:
I miejsce – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie
II miejsce – Medyczne Studium Zawodowe im. Zofii Bagińskiej w Parczewie
III miejsce – Medyczne Studium Zawodowe im. prof. Stanisława Liebharta w Lublinie

W klasyfikacji indywidualnej uczniów po podsumowaniu punktów ze wszystkich części konkursu najlepsi okazali się:
I miejsce - Prokopek Ewa - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie
II miejsce - Nowicka Agnieszka - Medyczne Studium Zawodowe im. Zofii Bagińskiej w Parczewie
III miejsce - Zielonka Karolina - Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie
IV miejsce - Ryń Ewa - Medyczne Studium Zawodowe im. prof. Stanisława Liebharta w Lublinie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu wręczono nagrody ufundowane przez: Marszałka Województwa Lubelskiego – nagrody książkowe oraz Burmistrza Miasta Łuków i Starostę Powiatu Łukowskiego – gadżety promujące miasto i powiat łukowski. Wśród sponsorów konkursu były również Zakłady Mięsne ŁMEAT – ŁUKÓW S.A., - wyroby mięsne na ognisko integracyjne.