Szymon Suska ze srebrnym medalem

W dniach od 14 - 21 maja 2021 r. w Pokrzywnej (woj. opolskie) odbyły się Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach. W grupie chłopców do lat 11 Szkołę Podstawową Nr 2 w Łukowie reprezentował Szymon Suska, który zdobył II miejsce. Młodzi szachiści z całej Polski walczyli o tytuły Szkolnych Indywidualnych Mistrzów Polski w poszczególnych grupach wiekowych. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 90 minut na partię dla zawodnika, plus 30 sekund na każde wykonane posunięcie. Szymon wygrał 5 partii, zremisował 4 i nie poniósł żadnej porażki. Pomimo, ze zdobył tyle samo punktów co zwycięzca turnieju o ostatecznym wyniku zadecydowała punktacja pomocnicza.

Udział Szymona w mistrzostwach był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego.

Rozwój młodego szachisty wspiera lokalna firma ERDOM Jarosław Kurek.

Szczegółowe wyniki: Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski 2021 - Chłopcy do lat 11 (chessarbiter.com)