"Triathlon w Zimnej Wodzie" - znamy zwycięzców

Blisko 250 osób z różnych stron Polski stanęło na starcie pierwszego w historii „Triathlonu w Zimnej Wodzie”. Zawody zorganizowane w weekend 17 i 18 lipca przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie wspólnie z Klubem Biegacza V-Max Adamów zostały pozytywnie przyjęte przez zawodników. Triathlon zorganizowany został na terenie zmodernizowanego niedawno Kompleksu rekreacyjnego „Zimna Woda” w Łukowie.

Triathlon rozgrywany był na dystansach 1/4 oraz 1/8 Ironman. W pierwszej kategorii - na którą składa się pływanie na dystansie 950 m, jazda rowerem na dystansie 45 km i 10,5 km biegu - zwyciężył Jan Popławski (Neon Team Warszawa) z czasem 2:03:13 godz. Zawodnik wyprzedził na mecie Daniela Jakimiuka (Natural EPO #DASHRADE Racing Team ze Szklarskiej Poręby, czas 2:05:19 godz.) oraz Piotra Saniawę (Triathlon Lublin Team, czas 2:12:49). Łącznie na dystansie 1/4 Ironman wystartowało 106 zawodników w tym 9 kobiet.

Z kolei na dystansie 1/8 Ironman (475 m pływalnie, 22,5 km rower i 5,25 km bieg) wystartowało w sumie 112 osób, w tym 24 kobiety. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Paweł Młodzikowski (KB V-Max Adamów), uzyskując czas 1:08:23 godz. Na drugim miejscu triathlon ukończył Kamil Zieliński (Triathletic Team Tarnobrzeg, czas 1:09:21 godz.), a na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Litwiniuk (Triathletic Team Warszawa, czas 1:11:26 godz.).

„Triathlon w Zimnej Wodzie” odbywał się pod honorowym patronatem burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego, który wręczał nagrody najlepszym zawodnikom i przy wsparciu Miasta Łuków. Organizatorami wydarzenia byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Klub Biegacza V-Max Adamów. Zawody wsparli również organizacyjnie Biegacze Pomagacze, stowarzyszenie Aktywni Z Pasją, motocykliści z klubu Bears Riders Łuków, OSP Adamów oraz żołnierze z 18 Batalionu Dowodzenia w Siedlcach.

Wyniki niedzielnych zawodów (w tym także z podziałem na dodatkowe kategorie) dostępne są na stronie internetowej POD TYM ADRESEM. Ponadto dzień wcześniej, w sobotę 17 lipca zorganizowano zawody triathlonowe dla najmłodszych zawodników. Zawody pływackie, rowerowe i biegowe rozegrano dla dzieci poniżej 12 lat, a także w kategoriach 12-13 oraz 14-15 lat.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia. Autor zdjęć: Bartosz Wróbel Fotografia. Pełna galeria zdjęć dostępna jest na stronie internetowej www.triathlonwzimnejwodzie.pl.