Andżelika i Błażej wygrywają w Czechach!

Sześcioro reprezentantów Olimpijczyka Łuków z sukcesami startowało w międzynarodowym turnieju podnoszenia ciężarów, które rozegrano w czeskim Bohuminie. Zawody są jednymi z najstarszych w Europie, gdyż zorganizowane zostały po raz 56.

W klasyfikacji do lat 15 zwycięstwo z wynikiem 123 kg w dwuboju (53+70 kg) odniosła piąta zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy, Andżelika Młynarczyk. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Julia Linkiewicz, a brązowy medal wywalczyła Oliwia Markiewicz. Szóste miejsce zajęła Patrycja Domańska. Wszystkie reprezentują klub z Łukowa.

Wśród chłopców do lat 15 najlepszy okazał się także reprezentant Olimpijczyka, Błażej Borkowski, uzyskując wynik 135 kg w dwuboju (60+75 kg). Trzecie miejsce zajął Piotr Zachoszcz. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Łuków zajął drugiej miejsce. Zwyciężył Rotas Rotava.

Jak informuje trener i prezes klubu, Robert Dołęga zawodniczki i zawodnicy ustanowili 26 rekordów życiowych i 13 razy poprawiali rekordy województwa lubelskiego w grupie wiekowej dla 15 i 17 lat! Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i firmie Overis.