Łukowska „Piątka” zwycięża w sztafetach

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium podczas finałowych zawodów sztafetowych w biegach przełajowych. Rywalizacja toczyła się w piątek 29 września. Zawody zorganizował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej wystąpiły 4 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców. Wśród drużyn żeńskich rywalizacja zakończyła się następująco:

1. Szkoła Podstawowa Nr 5 Łuków (op. Ryszard Grochowski)
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 Łuków (op. Ewa Czerkas)
  3. Szkoła Podstawowa w Wojcieszkowie (op. Agnieszka Józwik)
  4. Szkoła Podstawowa w Gołąbkach (op. Joanna Stolarczuk)

Wśród chłopców również najlepsza okazała się łukowska „Piątka”. Wyniki rywalizacji przedstawiono poniżej:

1. Szkoła Podstawowa Nr 5 Łuków (op. Artur Głębicki)
  2. Szkoła Podstawowa Nr 1 Łuków (op. Stanisław Chudzik)
  3. Szkoła Podstawowa Nr 4 Łuków (op. Kuba Ostrowski)

Ponadto 29 września Finał Powiatu Łukowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany został także dla osób z rocznika 2009 i młodszych. W grupie dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa w Adamowie prowadzona przez Gabriela Sawickiego, a w grupie chłopców Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie prowadzona prze Stanisława Chudzika. Ponadto placówki, które zajęły dwa pierwsze miejsca, uzyskały awans na zawody rejonowe.