6 medali Olimpijczyka Łuków

6 medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu zdobyli zawodnicy Olimpijczyka Łuków podczas Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików w podnoszeniu ciężarów, które zorganizowano w Małaszewiczach. Zawody połączone z X Turniejem Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów były jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski w grupie wiekowej U-15.

Andżelika Młynarczyk zwyciężyła w kategorii wagowej do 55 kg i została jednocześnie najlepszą zawodniczką zawodów. Julia Linkiewicz z wynikiem 129 kg w dwuboju zwyciężyła w kat. 64 kg, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w kategorii OPEN. Trzecim mistrzem województwa lubelskiego młodzików został Błażej Borkowski, który złoty krążek otrzymał za zwycięstwo w kat. 55 kg. Błażej został też sklasyfikowany na trzecim miejscu w kat. OPEN (bez podziału na kategorie wagowe). Ponadto srebro w kategorii 49 kg zdobyła Oliwia Markiewicz, a medal tego samego koloru zdobyła Patrycja Domańska w kat. 59 kg. Jedyny brązowy krążek wywalczył Piotr Zachoszcz.

Jak dodaje trener Olimpijczyka Łuków Robert Dołęga, zawody w Małaszewiczach kończą maraton startów ciężarowców. Teraz zawodników czeka trening, a następnie Mistrzostwa Polski Młodzików - najważniejsza impreza w tym roku. Ponadto w zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Zamościu wystąpi Łukasz Boncik. Starty zawodników Olimpijczyka Łuków w zawodach możliwe są dzięki wsparciu firm: Żwirkop, Overis, Agro-Top i Zarządu Powiatu Łukowskiego.