Dwa złota Olimpijczyka Łuków

Ciężarowcy Olimpijczyka Łuków zdobyli dwa złote medale Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów. Zawody zorganizowane zostały od 12 od 15 maja w Siedlcach. Wystartowało w nich ponad 300 osób.

W Mistrzostwach LZS rywalizowali sztangiści w wieku 13-17 lat. Drużyna z Łukowa wystawiła w nich 8-osobową reprezentację. Najlepiej wypadła Andżelika Młynarczyk, która po fascynującej walce zwyciężyła i ustanowiła rekord Polski w dwuboju z wynikiem 133 kg. Andżelika z rezultatek 207,4 pkt zajęła również 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wg tabeli Sinclaira (bez podziału na kat. wagowe).

Ponadto złoty medal wywalczył Błażej Borkowski, który zaliczając wszystkie podejścia poprawił rekordy życiowe aż o 13 kg. Wspomniana dwójka udanym występem zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Europy, które w odbędą się w Raszynie w pierwszeł połowie sierpnia. Dodatkowo Andżelika Młynarczyk w lipcu wystąpi w Hiszpanii, gdzie odbędą się Mistrzostwa Unii Europejskiej.