11 medali przywieźli zawodnicy z Łukowskiego Klubu Karate Kyokushin „Mawashi” z V Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin, który zorganizowano w sobotę 25 stycznia w Kąkolewnicy. Najlepsze wyniki wśród podopiecznych trenera Pawła Głowackiego uzyskała łukowianka Weronika Borek, zdobywając złoty oraz srebrny krążek.

W turnieju zorganizowanym w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy wystartowało w sumie 163 młodych sportowców z całej Polski. Zawody rozgrywano według światowych przepisów IKO, a rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach.

Jak informują przedstawiciele klubu ŁKKK „Mawashi”, turniej można uznać za udany, ponieważ na 16 osób startujących w zawodach, łukowski klub wywalczył 11 medali. Dla większości zawodników były to pierwsze starty w nowym roku. Klub składa też podziękowania rodzicom oraz organizatorom za możliwość sprawdzenia umiejętności zawodników.

W turnieju najlepiej zaprezentowała się łukowianka Weronika Borek, która zdobyła złoty medal w kategorii kumite oraz srebrny w kategorii kata. Ponadto 5 osób zajęło miejsca 4-8. Zdobywcy czołowych lokat otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale z rąk Anny Mróz - Wójta Gminy Kąkolewnica.