Brązowy medal Julii Linkiewicz

Pięciu reprezentantów Olimpijczyka Łuków wzięło udział w zawodach w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2022. Brązowy medal w tej dyscyplinie sportu zdobyła Julia Linkiewicz.

Olimpiada, na której rywalizowano w 19 dyscyplinach sportowych, odbywała się od 7 do 10 lipca. W sumie wystartowało w niej ponad 4000 młodych sportowców. Łukowianka Julia Linkiewicz zdobywając brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w kategorii wagowej 55 kg, zdobyła trzeci medal w Mistrzostwach Polski. Wcześniej pochwalić mogła się dwa tytułami wicemistrzyni Polski młodziczek w 2020 i 2021 r. W kategorii wagowej 55 kg startowała także Patrycja Domańska, zajmując 12 miejsce.

W innych kategoriach wagowych także rywalizowali przedstawiciele Olimpijczyka Łuków. Oliwia Markiewicz w kategorii 49 kg wywalczyła 8 miejsce, a debiutujący w mistrzostwach Polski Krzysztof Majek i Kacper Nowosielski wywalczyli odpowiednio 10 miejsce w kat. 89 kg i 11 miejsce w kat. 73 kg.

Ponadto w klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków, z 16 punktami, uplasował się na 20 miejscu na 59 klubów. Przygotowanie zawodników do tej imprezy było możliwe dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego, Miasta Łuków oraz firmy Overis.