Biegi Brzóski za nami

150 zawodników wzięło udział w zorganizowanych 4 września 28. Ogólnopolskich Biegach im. ks. Stanisława Brzóski pod patronatem Rady Burmistrza Miasta Łuków. Organizatorami tradycyjnego wydarzenia byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”.

Oficjalne otwarcie biegów odbyło się w Rezerwacie Jata przy pomniku ks. Stanisława Brzóski. W tym miejscu przypomniana została także jego sylwetka, a delegacje biegaczy i władz samorządowych złożyły kwiaty pod pomnikiem. Sędzią głównym zawodów był Pan Gabriel Sawicki.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe, a po zakończonym biegu medale okolicznościowe oraz posiłek regeneracyjny. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody. Ponadto wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostały nagrody m.in. rower miejski. Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej: www.time2go.pl:

Imprezę sponsorowali:

1. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
  2. Miasto Łuków
  3. Niepubliczne Przedszkole Językowo - Sportowe Bajkowy Raj z Oddziałami Integracyjnymi, Pan Marek Tarasiuk
  4. Baseny Ogrodowe - Świdry, Pan Andrzej Suchodolski
  5. Tamex, Pan Jakub Kożuchowski
  6. Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie
  7. Catering Dietetyczny Miód Malina
  8. Pizzeria Da Grasso Pani Milena Bańkowska, Pan Adam Wąsikowski.
  9. Zakłady Mięsne Łuków S.A
  10. Zakład Produkcyjny Agro-Top, Pan Grzegorz Dybciak
  11. Abc Rowery, Pan Piotr Prokop
  12. Sklep Lewiatan, Ewa i Dariusz Osiak, ul. Gałczyńskiego 52 oraz ul. Nowopijarska 20 Łuków
  13. Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Żabczyńscy Piekarnia z Łaskarzewa.
  14. Dom Handlowy Grochowiak
  15. Zakład Mleczarski Lumiko
  16. Agencja ubezpieczeniowa, Pani Bożena Lipiec
  17. Dobre Dla Domu, Pan Wojciech Pietruszka.
  18. Hurtownia Mango, Pan Andrzej Chwedoruk
  19. Fabryka Wnętrz, Grzegorz Zarzycki
  20. Przesyłki Kurierskie epaka.pl, Pan Dariusz i Radosław Chorniccy
  21. Stacja Auto Gaz i Wypożyczalnia Przyczep, Pan Rafał Kondracki

Biegi zostały też zakwalifikowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego do udziału w programie „Warto być Polakiem”, którego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych.