Drukuj
Andżelika i Błażej Mistrzami Polski

W Sokołowie Podlaskim dobiegły końca Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Dwa mistrzowskie tytuły zdobyli przedstawiciele Olimpijczyka Łuków.

W kategorii wagowej do 49 kg zwyciężyła Andżelika Młynarczyk (wynik 60 kg w rwaniu i 71 kg w podrzucie), osiągając jednocześnie trzeci wynik w klasyfikacji OPEN (bez podziału na kategorie wagowe). Z kolei w kategorii do 61 kg niepokonany był Błażej Borkowski (wynik 88 kg w rwaniu i 102 kg w podrzucie), który w klasyfikacji OPEN zajął 5 miejsce.

Ponadto Alicja Strzałek zajęła 6 miejsce w kategorii 76 kg, a Piotr Zachoszcz był 7 w kategorii do 67 kg. Debiutanci - Krystian Śledź i Rafał Łobejko - zajęli kolejno 16 i 13 miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Olimpijczyk Łuków na 57 startujących klubów został sklasyfikowany na 13 m., a lubelskie zajęło 2 m. w zestawieniu województw. Klub wywalczył w tych zawodach cenne punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzież i ma już ich 33 (w zeszłym roku zgromadził 30 pkt ).