Kolejne zdobycze medalowe ciężarowców

Kolejne zdobycze medalowe łukowskich ciężarowców. Tym razem zawodnicy Olimpijczyka Łuków rywalizowali w Puławach na 18 edycji Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej.

W najmłodszej grupie wiekowej (młodziczek) w kategorii wagowej do 55 kg bezkonkurencyjna okazała się Andżelika Młynarczyk. Łukowianka zwyciężyła też w klasyfikacji Sinclaira. W grupie juniorek młodszych w kategorii wagowej do 49 kg I miejsce zajęła Oliwia Markiewicz, osiągając wynik 84 kg w dwuboju. Z kolei Patrycja Domańska w kategorii wagowej 55 kg z wynikiem 82 kg wywalczyła srebrny medal. W tej samej kategorii mistrzynią została Julia Linkiewicz osiągając w rwaniu 49 kg, w podrzucie 65 kg, co w dwuboju dało 114 kg. Julia była najlepsza także w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe, a Oliwia zajęła w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

Zawodnicy Olimpijczyka nie byli gorsi od swych klubowych koleżanek i wywalczyli 4 złote medale. W grupie młodzików w kategorii wagowej 61 kg zwyciężył Błażej Borkowski, ustanawiając nowe rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju (90 kg i 191 kg). W kategorii wagowej 73 zwyciężył Piotr Zachoszcz z wynikiem 78 kg w rwaniu i 100 kg w podrzucie. W kategorii OPEN Błażej wywalczył puchar za drugą lokatę, a Piotr był trzeci. Ponadto w grupie juniorów młodszych rywalizację w kategorii wagowej do 73 kg wygrał Kacper Nowosielski z wynikiem 168 kg, a Krzysztof Majek był bezkonkurencyjny w kategorii 89 kg (rwanie 85 kg, podrzut 110 kg).

W zawodach sportowcy mogli wziąć udział dzięki dotacji z Miasta Łuków, Powiatu Łukowskiego oraz wsparciu firmy Overis. Trenerami łukowian są Robert Dołęga i Daniel Górski.