Radny Gałach Mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Radny Miasta Łuków Artur Gałach zdobył tytuł Mistrza Polski Samorządowców w tenisie ziemnym. Zawody rozegrane zostały na początku grudnia w Starych Babicach Niedaleko Warszawy. Organizatorem Mistrzostw była Gmina Teresin przy współudziale Gminy Stare Babice oraz Starostwa Powiatowego Warszawa-Zachód. W zawodach wystartowało prawie 90 osób.

Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie ziemnym odbyły się już po raz jedenasty. Rozgrywane były od 2 do 4 grudnia na kortach klubu tenisowego Kampinosport. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych. Wśród medalistów znalazł się radny Miasta Łuków Artur Gałach, który (mimo iż mógł wystąpić w kategorii 60+) w tym roku postanowił zagrać z młodszymi kolegami w kategorii 50+ i niespodziewanie wygrał cały turniej.

Łukowianin w finale spotkał się z obrońcą tytułu Tomaszem Wawrzyniakiem (aktualnie nr 1 w Polsce i 65 w rankingu światowym amatorów) z Konstancina-Jeziorny, którego pokonał po niezwykle wyrównanym meczu 4:6, 6:3, 11:9. Co ciekawe, zwycięstwo odniesione przez radnego z Łukowa pozwoliło mu na utrzymanie się na pierwszym miejscu wśród wszystkich zawodników kiedykolwiek startujących w Mistrzostwach organizowanych przez Gminę Teresin.

Ponadto jak informuje Artur Gałach, zawody tradycyjnie przebiegły w przyjaznej atmosferze,  gdzie oprócz rywalizacji sportowej można było wymienić się doświadczeniami i poglądami z pracy w samorządach.